Mike Shinoda o Linkin Park: nie jesteśmy Illuminatami

Kamil Kacperski
07.01.2019 15:11
Mike Shinoda o Linkin Park: nie jesteśmy Illuminatami Fot. Robert Wilk/REPORTER/East News

Wokalista Linkin Park ustosunkował się w radiowym wywiadzie ze stacją Alt 92.3 do pogłosek, według których zespół Shinody należy do sekretnej socjety ludzi rządzących światem. 

Mike Shinoda w styczniu 2019 roku pojawił się na antenie stacji radiowej Alt 92.3, w której porozmawiał chwilę na temat swojego solowego projektu, przyszłości Linkin Park, a także odpowiedział na zarzuty ludzi twierdzących, że jego zespół należy do Illuminati. Wokalista stanowczo odpowiedział, że nie należy do zakonu, ponieważ gdyby znajdował się w tak elitarnej grupie, to nigdy nie zajmowałby się muzyką. 

Shinoda przybliżył również swoją historię z Illuminatami - wokalista zdradził, że wraz z przyjaciółmi w liceum często naśmiewali się z tej sekretnej socjety i od tamtego czasu zdążył zapomnieć o tym zapomnieć:

Tak, Illuminaci byli dla mnie bardzo ważni. W liceum często o nich gadaliśmy, wiesz, że "o tak, to te sekretne grupy, które rządzą światem". Ale potem o tym zapominaliśmy. Aż pewnego razu gdzieś przeczytałem, że "Linkin Park to Illuminaci". Musiałem sprawdzić, czy aby na pewno to słowo znaczyło to samo, co wtedy. Okazało się, że tak. 

Na to pytanie mogę odpowiedzieć dokładnie tak samo, jak wtedy - gdybym należał do Illuminati, to teraz bym leżał i miał wszystko gdzieś. Po co miałbym niby jeździć po świecie i grać muzykę, żeby zarabiać na chleb?

Linkin Park to Illuminaci?

Po tej odpowiedzi temat pociągnął jeszcze jeden z dziennikarzy prowadzących rozmowę z Mike'em Shinodą. Mianowicie zapytał się wokalisty o to, co by robił, gdyby był Illuminatą. Muzyk bez zastanowienia odpowiedział, że byłby szefem ogromnej korporacji:

Facebook? Prawdopodobnie byłbym szefem Facebooka, czy czegoś większego od Linkin Park. Byłbym Jeffem Bezosem, szefowałbym Virgin Mobile, czy coś. Po co miałbym grać w Linkin Park? To byłoby głupie.

Cała rozmowa z dziennikarzami Alt 92.3 została udostępniona w całości w sieci:

Mike Shinoda znęcał się nad Chesterem Benningtonem?

Pod koniec 2018 roku Shinoda znalazł się w ogniu krytyki ze strony matki i siostry Chestera Benningtona, zmarłego wokalisty Linkin Park. Według nich muzyk znęcał się psychicznie nad swoim przyjacielem z zespołu, co miało doprowadzić do samobójstwa Benningtona. Mike Shinoda do tej pory jednak nie skomentował słów rodziny zmarłego.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.