Mike Shinoda skrytykował sposób, w jaki media mówią o samobójstwach znanych osób
Maciej Koprowicz
18.07.2018 12:42
Mike Shinoda skrytykował sposób, w jaki media mówią o samobójstwach znanych osób Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Liderowi Linkin Park nie podoba się sposób, w jaki media żerują na tragediach osób publicznych. Wie, co mówi, bo niemal dokładnie rok temu przeszedł przez to w związku ze śmiercią wokalisty swojego zespołu.

20 lipca 2017 w wieku 41 lat popełnił samobójstwo Chester Bennington, wokalista Linkin Park. Muzyk powiesił się w swoim domu w Palos Verdes.

Śmierć Chestera była ogromnym szokiem dla środowiska muzycznego i fanów Linkin Park. Ze zrozumiałych względów była tematem szeroko komentowanym w mediach. Jednak przy takich smutnych okazjach często pada pytanie, czy media we właściwy sposób prezentują informacje o tragicznych wydarzeniach.

W ostatnich miesiącach śmiercią samobójczą zginęło kilku celebrytów, by wspomnieć choćby rapera Lil Peepa, projektantkę mody Kate Spade i słynnego kucharza Anthony’ego Bourdaina. Świat rocka w ten sposób stracił w maju 2017 Chrisa Cornella, lidera Soundgarden. Przy okazji tych tragicznych zgonów plotkarskie media prześcigały się domysłach i teoriach spiskowych. To wszystko przekłada się na kliki, a z kolei one – na pieniądze.

Mike Shinoda krytykuje media za sposób informowania o śmierci znanych osób

Mike Shinoda, lider Linkin Park jest bardzo krytyczny wobec medialnych przekazów na temat śmierci celebrytów. Uważa, że internauci powinni powściągać swoją niezdrową ciekawość, by nie karmić mediów żerujących na tragedii.

W zamieszczonym na YouTube filmiku mówił:

Czytasz coś i myślisz sobie: „Och, jestem tego bardzo ciekaw, kliknę w to”. Klikając, możesz zyskać informację szybciej. Ta informacja opowie ci historię Anthony’ego Bourdaina, Kate Spade, Chestera, Chrisa Cornella, Kurta Cobaina, Lil Peepa, wszystkich tych ludzi.

Wciąż i wciąż przez to przechodzimy. Nie wchodź w to, człowieku. Twoja uwaga jest towarem. Jest jak pieniądz i musisz być tego świadomy. Chcę, żebyście byli świadomi, gdzie ją wydajecie.

Zgadzacie się ze zdaniem Mike’a?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.