30.03.2018 09:45

Mike Shinoda udostępnił 2 nowe utwory zapowiadające solowy album „Post Traumatic”

Cierpienie jest niestety najlepszą weną - wie o tym muzyk Linkin Park, który pracując nad solowym materiałem stara poradzić sobie ze śmiercią Chestera Benningtona.

Mike Shinoda w utworze
foto: kadr z wideo

Po śmierci wokalisty Linkin Park wszyscy zastanawiali się, co dalej z zespołem. Mike Shinoda zadeklarował, że zamierza kontynuować jego działalność, ale jak na razie nie znamy żadnych szczegółów. Muzyk skupił się na solowej karierze - jeszcze podczas specjalnego koncertu pamięci Chestera Benningtona w Hollywood Bowl Mike Shinoda wykonał swój premierowy utwór „Looking For An Answer”.

Muzyk postanowił stworzyć nowy materiał, by w taki sposób poradzić sobie z utratą przyjaciela. W styczniu 2018 wydał EP-kę „Post Traumatic”, na której pojawiły się trzy utwory „Place To Start”, „Over Again” i „Watching As I Fall”.

Nowy solowy album Mike'a Shinody

Na tym jednak nie koniec - artysta bowiem zapowiedział solowy album o tym samym tytule, który pojawi się na sklepowych półkach 15 czerwca 2018 roku. Wraz z ukazaniem się tej informacji Mike Shinoda udostępnił dwa nowe kawałki, do których powstały również teledyski. Mowa o utworach „Crossing A Line” i „Nothing Makes Sense Anymore”.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten materiał:

Mike Shinoda solowo

Co więcej artysta postanowił wrócić na scenę i Mike Shinoda wystąpi na Identity LA 12 maja 2018 w Los Angeles. Będzie to jego pierwszy występ od śmierci Chestera oraz koncertu poświęconego wokaliście Linkin Park. 

Co więcej Shinoda dołączył do platformy WeDemand!, która służy do zgłaszania zapotrzebowania na koncert konkretnego wykonawcy w danym miejscu. Polscy fani zatem zmotywowali się, że głosować na nasz kraj i zachęcają innych do używania hasztagu #MikeShinodaInPoland na Twitterze. Miejmy nadzieję, że muzyk Linkin Park skusi się na wizytę w Polsce.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Linkin Park Mike Shinoda