27.08.2018 12:54

Mike Shinoda zagrał z Sum 41 utwór Linkin Park

Muzycy połączyli siły podczas Reading Festival. Zobaczcie, jak wypadł wspólny występ Sum 41 i Mike'a Shinody.

Mike Shinoda zagrał z Sum 41 utwór Linkin Park
foto: kadr z wideo

Na razie nie wiadomo co dalej z Linkin Park. Chociaż śmierć Chestera Benningtona była dla Mike'a Shinody ogromnym ciosem, to artysta znalazł ukojenie w muzyce i dalej koncertuje. Shinoda wystąpił 25 sierpnia 2018 na Reading Festival w Wielkiej Brytanii i gościnnie zagrał razem z Sum 41, który również zaprezentował się tego dnia przed publicznością.

Muzycy oczywiście wykonali utwór Linkin Park. Wybór padł na kompozycję „Faint” pochodzącą z płyty „Meteora” z 2003 roku. Publiczność była mile zaskoczona tym coverem i chętnie śpiewała razem z muzykami słynny kawałek Linkin Park.

Sum 41 i Mike Shinoda zagrali utwór Linkin Park

Posłuchajcie, jak Kanadyjczycy wypadli z Shinodą:

Mike Shinoda w 2018 roku wydał trzyutworową EP „Post Traumatic”, natomiast 15 czerwca 2018 ukazał się album studyjny o tym samym tytule, na którym pojawiły się takie kawałki, jak m.in. „Crossing A Line” i „Nothing Makes Sense Anymore” czy „Running From My Shadow”. Materiał oczywiście odnosi się do tego, co przeżył Shinoda po śmierci swojego kumpla z zespołu.

Niespodziewana śmierć Chestera Benningtona

Informacja o śmierci Chestera Benningtona była ogromnym szokiem dla środowiska muzycznego, które za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraziło swój żal i podzieliło się wspomnieniami związanymi z wokalistą Linkin Park. Samobójstwo Benningtona było głośno komentowane przez plotkarskie media, które prezentowały co rusz kolejne teorie spiskowe. Mike Shinoda wyznał, że internauci powinni powściągać swoją ciekawość, by nie karmić mediów, które chcą żerować na tragediach innych ludzi.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Mike Shinoda