27.09.2016 14:40

Milczenie Owiec w coverze Metalliki w hołdzie Cliffowi Burtonowi

Gdańska grupa postanowiła uświetnić 30. rocznicę śmierci Cliffa Burtona. Posłuchajcie „komu bije dzwon” w wersji Milczenia Owiec.

Milczenie Owiec w coverze Metalliki w hołdzie Cliffowi Burtonowi
foto: kadr z wideo

Basista Metalliki, którego granie można usłyszeć na wydanych za jego życia płytach „Kill 'Em All”, „Ride the Lightning” i „Master of Puppets”, zmarł 27 września 1986 roku. Śmierć poniósł podczas trasy koncertowej - w wyniku wypadku autokar, którym jechała kapela, zsunął się na pobocze i przygniótł Burtona. Podczas pogrzebu zagrano utwór „Orion”, skomponowany właśnie przez niego.

W 30. rocznicę odejścia muzyka grupa Milczenie Owiec postanowiła opublikować cover utworu „For Whom The Bell Tolls” Metalliki wraz z teledyskiem. Posłuchajcie, jak brzmi ta kompozycja w wydaniu wokalistki Oli Wysockiej, gitarzystów Mateusza Sieńki oraz Huberta Koczergi, basisty Łukasza Gajowniczka i perkusisty Macieja Szymborskiego. 

Kapela powstała w 2002 roku. W lutym 2016, po 11 latach od swojego debiutu i wydania albumu „Twarze”, gdańska grupa powróciła z nowym materiałem. Na albumie „Niepokoje” znalazło się 12 nowych utworów, spośród których na single wybrano kawałki „Bunt”,„Przyjdą tu, „Ćma” i  „Degradacja”. 

Premierowo na Antyradio.pl zespół zaprezentował wideo z planu zdjęciowego klipu. Płytę „Niepokoje” mogliście przedpremierowo posłuchać na Antyradio.pl. W wywiadzie dla Antyradio.pl Ola Wysocka, przyznała również, że nazwa krążka wiąże się z odczuciami, które poszczególni członkowie mieli podczas nagrywania nowego materiału.

Jak się Wam podoba takie wykonanie utworu Metalliki?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Milczenie owiec Rock News