Miley Cyrus: "W rock'n'rollu jest wolność, której życzę każdemu gatunkowi i sobie samej"

06.03.2021 16:34
Miley Cyrus Fot. Rex Features/East News

Miley Cyrus uważa, że rock to styl życia, w którym jest wolność. Piosenkarka wiele nauczyła się od kobiet w rocku.

Coraz więcej gwiazd nie związanych ze światem rocka chętnie nagrywa rockowe krążki. Wystarczy wymienić płyty rapera Machine Gun Kelly czy Miley Cyrus, który zajął 1. miejsce na liście Top Rock Albums Chart. Można oczywiście marudzić, że rock ma swoją świetność dawno za sobą. Jednak, gdy słynne gwiazdy decydują się na rocka sprawiają, że nierockowa publiczność może zainteresować się tym gatunkiem. Miley Cyrus ostatnio postanowiła opowiedzieć, czym dla niej tak naprawdę jest rock.

Polecamy

Miley Cyrus: "W rock'n'rollu jest wolność, którą życzę każdemu gatunkowi i sobie samej"

Piosenkarka pojawiła się w podcaście "Rock This With Allison Hagendorf", w którym wypowiedziała się na temat muzyki rockowej oraz pop, które są ze sobą ściśle związane:

"Pop" to skrót od popularne. Gdy byłam dzieckiem w drodze do szkoły słuchałam codziennie radia, w którym grali wszystko - muzykę country, Davida Bowiego, the Rolling Stones i Beatlesów. Oni stworzyli wielkie, popowe i mainstreamowe piosenki.

Polecamy

Miley Cyrus pokusiła się nawet o stworzenie własnej definicji muzyki rockowej, którą postrzega jako bardzo buntowniczą:

Odnoszę wrażenie, że w rock'n'rollu jest wolność, którą życzę każdemu gatunkowi i również sobie. Rock to styl życia, to życiowy wybór, to niezgoda na przyjmowanie "nie" za odpowiedź - tego właśnie nauczyłam się od kobiet w rocku, jak chociażby Joan Jett. Myślę, że rock to przekraczanie granic, a w dzisiejszych czasach to ich wymazanie.

Miley Cyrus z impetem wtargnęła do rockowego świata. Na jej ostatniej płycie "Plastic Hearts" pojawili się Billy Idol i Joan Jett, Co więcej Miley Cyrus pokazała ostatnio, że rock jest jej bardzo bliski, a jej covery The Cranberries i The Cure przypadły do gustu wielu słuchaczom.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.