28.03.2019 11:50

W Milionerach padło pytanie o Leonarda Cohena warte 75 tysięcy złotych. Uczestnik nie znał odpowiedzi

Uczestnik teleturnieju Milionerzy źle odpowiedział na muzyczne pytanie i tym samym ominęła go szansa na wygranie 75 tysięcy złotych.

Milionerzy
foto: Bartosz KRUPA/East News

W teleturniejach uczestnicy muszą pochwalić się wiedzą z różnych dziedzin i nie brakuje również muzycznych pytań. W popularnym teleturnieju Milionerzy, prowadzący Hubert Urbański już niejednokrotnie wyczytywał pytania związane z rockowymi czy alternatywnymi brzmieniami i często okazuje się, że uczestnicy mają problemy z takimi zagadnieniami. W ostatnim odcinku programu kolejny raz mieliśmy do czynienia z muzyką - sprawdźcie, czy udałoby się Wam prawidłowo odpowiedzieć.

Milionerzy: Pytanie o Leonarda Cohena za 75 tysięcy złotych

Marcin Grochala z Torunia wszedł do finału i kontynuował swoją grę 27 marca 2019. Uczestnik miał trudności z muzycznym pytaniem wartym 75 tysięcy złotych, które dotyczyło twórczości Leonarda Cohena. Hubert Urbański przeczytał następujące pytanie:

"

Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał z samolotu depeszę z biblijnym cytatem: "Oby Bóg zmiękczył serce faraona?". "

Uczestnik miał do wyboru następujące odpowiedzi: Józef Piłsudski, Bolesław Bierut, Władysław Gomułka i Wojciech Jaruzelski. Marcin Grochola od razu odrzucił dwie pierwsze odpowiedzi i długo zastanawiał się, czy wybrać Gomułkę czy Jaruzelskiego. Ostatecznie zdecydował się na Władysława Gomułkę, co było nieprawidłową odpowiedzią. Leonard Cohen wysłał depeszę do Wojciecha Jaruzelskiego. Uczestnik wyznał, że jest fanem Leonarda Cohena, ale niestety nie znał prawidłowej odpowiedzi i zakończył grę z wygraną 40 tysięcy złotych.

Freddie Mercury
Freddie Mercury
Przeczytaj także Hubert Urbański zapytał w "Milionerach" o przebój Freddiego Mercury'ego. Wygralibyście 5 tys. złotych?

Milionerzy: muzyczne pytania w teleturnieju

W najnowszym sezonie teleturnieju Huber Urbański zapytał o instrument muzyczny, jak również piosenkę z serialu "Westworld". Nie zabrakło też pytania o wokalistę Genesis, które warte było 75 tysięcy złotych.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Milionerzy Leonard Cohen