29.06.2016 12:40

Minecraft, pieseł i Nyan Cat w klipie Sum 41

Kapela Derycka Whibleya pochwaliła się nowym teledyskiem. Zobaczcie Kim Kardashian, Donalda Trumpa i śmieszne koty w „Fake My Own Death”.

Minecraft, pieseł i Nyan Cat w klipie Sum 41
foto: kadr z wideo

Kawałek to zarazem pierwsze dźwięki z szóstego albumu studyjnego grupy zatytułowanego „13 Voices”, jakie mamy okazję usłyszeć. Album powstał z inspiracji problemami, z którymi Deryck Whibley musiał się borykać w międzyczasie i jak sam już przyznał - dosłownie ocalił mu życie. Na szczęście kłopoty udało się przezwyciężyć, a także sfinansować nagranie nowego materiału za pośrednictwem Pledge Music.

Następca „Screaming Bloody Murder” trafi na rynek 7 października 2016 roku, tymczasem Sum 41 pokazał efektowny teledysk do premierowej kompozycji „Fake My Own Death”. W klipie znalazły się niezliczone odwołania do amerykańskiej popkultury oraz motywy z internetowych memów. Podczas występu kapeli na dachu w Los Angeles, miasto podbijają postaci z gry Minecraft, Szef z „Miasteczka South Park”, Nyan Cat czy... Miley Cyrus (obowiązkowo na „niszczącej kuli”).

Teledysk do „Fake My Own Death” obejrzycie poniżej:

Grupa nie mogła się już doczekać, aż pokaże to dzieło swoim fanom. Deryck Whibley podziękował im wszystkim za cierpliwość, jaką okazali.

"

Dziś jest ten dzień, nie możemy już dłużej czekać! Wszyscy byliście bardzo wytrwali i niesamowici. Chcieliśmy Wam to już pokazać, chociaż wciąż poddajemy utwory ostatecznym szlifom i oficjalnie nie wybraliśmy jeszcze pierwszego singla... Ale oto nowy kawałek i klip, żebyście mogli się przekonać, nad czym, ku*wa, tyle siedzimy! Dziękuję za Waszą cierpliwość! "

Za reżyserię teledysku odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik Sum 41, Marc Klasfeld. Wcześniej stworzył już wideo do utworów „Fat Lip”, „In Too Deep”, „Still Waiting”, „The Hell Song”, „We're All to Blame” oraz „Underclass Hero”. Realizował również klipy m.in. dla Foo Fighters, Slipknota czy Red Hot Chili Peppers. Jak udowodnił najnowszym dziełem, doskonale wie, czego potrzeba Deryckowi Whibleyowi i spółce.

Album „13 Voices” będzie stanowił pierwszą okazję, aby przekonać się, jak brzmi zespół po powrocie gitarzysty Dave'a Baksha, który rozstał się z grupą w 2006 roku, by założyć własny projekt pod szyldem Brown Brigade. W składzie nadal pozostał jego zastępca, Tom Thacker, będzie to więc także pierwszy krążek kapeli nagrany w aż pięcioosobowym składzie.

Jak Wam się podoba nowy kawałek Sum 41?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Sum 41