26.01.2016 16:58

Ministry zaprasza na obóz dla rekrutów

Grupa Ala Jourgensena ogłosiła specjalny obóz koncertowy dla swoich fanów. Tym samym pokazała m.in. Axlowi Rose, jak to się powinno robić w Las Vegas.

Ministry zaprasza na obóz dla rekrutów
foto: domena publiczna + Edifortini, CC BY-SA 4.0

Nie próbujemy się nawet doliczyć, ile razy Ministry ogłaszał już koniec działalności. Ostatni raz miał miejsce chwilę po premierze pożegnalnego albumu „From Beer to Eternity”. Co prawda zespół wciąż trzyma się obietnicy, że więcej już nic nie nagra, nadal jednak koncertuje. Tym razem zaprosi swoich fanów na zupełnie nowe przedsięwzięcie zwane Ministry Bootcamp.

Trzystu fanów będzie miało okazję zobaczyć otwarte próby grupy we Freemont Country Club w Las Vegas. Następnie odbędzie się wielki - również otwarty - koncert Ministry z pełną pompą. Fani, którzy zdecydują się na wykupienie członkostwa w tym „obozie dla rekrutów”, otrzymają specjalne miejsca, a także będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z muzykami zespołu.

A te będą naprawdę wyjątkowe: Al Jourgensen zaprosi miłośników swojej twórczości na sesje pytań i odpowiedzi, kolacje i bilard. Ale to nie wszystko: w trakcie koncertu nieliczni szczęśliwcy będą mogli wziąć udział w jammowaniu z samym zespołem! Ilu artystów pozwala na taką spontaniczną współpracę?

Dodatkowo muzycy będą prowadzili specjalne warsztaty z gry na perkusji czy klawiszach. Obiecali też przygotować na nowo odświeżone wersje klasycznych kompozycji Ministry - zgodnie z sugestiami fanów. Dla miłośników 35-letniego dorobku Ala Jourgensena szykuje się prawdziwa szkoła przetrwania i jedyna w swoim rodzaju okazja, by poczuć się jak część grupy.

Pakiety na trzy dni takich atrakcji - od 20 do 23 maja 2016 roku - dostępne są w cenie 250 dolarów. Teraz porównajcie sobie tę cenę z VIP-owskim pakietem na koncerty Guns N' Roses, również w Las Vegas, gdzie za 2 500 dolarów dostajemy plakat, kilka upominków i poczęstunków - trochę słabo, prawda? Pewnie partyjka bilarda z Axlem wiązałaby się z kolejnym zerem w cenie.

Zespół zaprasza swoich fanów do wzięcia udziału w „obozie dla rekrutów” przy pomocy specjalnego wideo:

Ostatni album Ministry to „From Beer to Eternity” z września 2013 roku. Na jego repertuar złożył się materiał, przy którego komponowaniu wziął jeszcze udział Mike Scaccia. Po jego śmierci w grudniu 2012 roku, Al Jourgensen zdecydował (nie po raz pierwszy) o zakończeniu kariery, wydając jeszcze tylko pożegnalny krążek ku pamięci kolegi.

Wybralibyście się na taki „obóz dla rekrutów” z Ministry?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Ministry