Minuta z punkowym utworem Behemotha

Robert Skowronski
03.06.2016 08:26
Minuta z punkowym utworem Behemotha Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Nie jest to jeszcze pełne nagranie, ani takie, które poddane by było obróbce w studiu. Możemy jednak zapoznać się z surową wersją nowego utworu Behemotha.

Nergal w 2015 roku zdradzał, że nie myśli jeszcze o nagraniu następcy „The Satanist”, a zamiast tego woli skupić się na koncertach. Jednak już kilka miesięcy później muzyk zapowiedział, że kolejne nagrania jego grupy mogą pójść w stronę post punka. Wokalista Behemotha przyznał się do bycia pod wpływem awangardowych brzmień:

Nie zdziwiłbym się, jeśli na kolejnej płycie Behemotha usłyszycie pewne postpunkowe inspiracje, szczególnie w kwestiach rytmicznych. Ostatnio jestem podjarany prymitywnymi, pierwotnymi tempami. Więc kto wie.

Jak powiedział, tak zrobił. Na profilu Nergala na Instagramie pojawił się fragment kompozycji, która zdaje się być zajawką tego, co usłyszymy na następcy „The Satanist”. W warstwie rytmicznej usłyszeć można tempa kojarzone z muzyką punkową i takie też wystukiwane sekwencje. Interesujący wydaje się fakt, że na nagraniu widzimy Oriona, który odstawił bas na rzecz gitary.

Posłuchajcie sami:

Członkowie Behemotha pracują obecnie nad jeszcze jednym projektem - nad muzyką do sztuki teatralnej. W dalszym ciągu nie wiadomo zbyt wiele na temat tego przedsięwzięcia, a Nergal pozostaje tajemniczy w tej kwestii:

To będzie duże przedsięwzięcie. Wielka sprawa z wielkimi nazwiskami, a stoi za nią mroczna historia, która jest powszechnie znana, bo to klasyk. Poproszono nas o stworzenie do tego muzyki i staramy się to zrobić. Już nawet coś nagraliśmy, ale jest zbyt wcześnie, by można było oficjalnie wyjawić jakieś detale.

Na zaplanowanej na 2016 rok trasie koncertowej grupa będzie wykonywać w całości materiał ze swojej ostatniej płyty. Koncertom będzie towarzyszyć wystawa „The Congregation - A Symbiosis Of Behemoth And Toxic Vision”.

Tymczasem Nergal pracuje nad solowym albumem, który będzie utrzymany w klimatach bluesowych, folkowych i country.

Jak Wam się podoba minuta nowego numeru Behemotha?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.