03.06.2016 08:26

Minuta z punkowym utworem Behemotha

Nie jest to jeszcze pełne nagranie, ani takie, które poddane by było obróbce w studiu. Możemy jednak zapoznać się z surową wersją nowego utworu Behemotha.

Minuta z punkowym utworem Behemotha
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Nergal w 2015 roku zdradzał, że nie myśli jeszcze o nagraniu następcy „The Satanist”, a zamiast tego woli skupić się na koncertach. Jednak już kilka miesięcy później muzyk zapowiedział, że kolejne nagrania jego grupy mogą pójść w stronę post punka. Wokalista Behemotha przyznał się do bycia pod wpływem awangardowych brzmień:

"

Nie zdziwiłbym się, jeśli na kolejnej płycie Behemotha usłyszycie pewne postpunkowe inspiracje, szczególnie w kwestiach rytmicznych. Ostatnio jestem podjarany prymitywnymi, pierwotnymi tempami. Więc kto wie. "

Jak powiedział, tak zrobił. Na profilu Nergala na Instagramie pojawił się fragment kompozycji, która zdaje się być zajawką tego, co usłyszymy na następcy „The Satanist”. W warstwie rytmicznej usłyszeć można tempa kojarzone z muzyką punkową i takie też wystukiwane sekwencje. Interesujący wydaje się fakt, że na nagraniu widzimy Oriona, który odstawił bas na rzecz gitary.

Posłuchajcie sami:

Członkowie Behemotha pracują obecnie nad jeszcze jednym projektem - nad muzyką do sztuki teatralnej. W dalszym ciągu nie wiadomo zbyt wiele na temat tego przedsięwzięcia, a Nergal pozostaje tajemniczy w tej kwestii:

"

To będzie duże przedsięwzięcie. Wielka sprawa z wielkimi nazwiskami, a stoi za nią mroczna historia, która jest powszechnie znana, bo to klasyk. Poproszono nas o stworzenie do tego muzyki i staramy się to zrobić. Już nawet coś nagraliśmy, ale jest zbyt wcześnie, by można było oficjalnie wyjawić jakieś detale. "

Na zaplanowanej na 2016 rok trasie koncertowej grupa będzie wykonywać w całości materiał ze swojej ostatniej płyty. Koncertom będzie towarzyszyć wystawa „The Congregation - A Symbiosis Of Behemoth And Toxic Vision”.

Tymczasem Nergal pracuje nad solowym albumem, który będzie utrzymany w klimatach bluesowych, folkowych i country.

Jak Wam się podoba minuta nowego numeru Behemotha?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Behemoth