04.09.2016 14:39

„Miód Malina” w metalowym wydaniu

Kolejny przebój disco polo doczekał się przeróbki na mocniejsze brzmienie. Tym razem ofiarą metalowców padł hit rodzeństwa Gwiazdowskich.

„Miód Malina” w metalowym wydaniu
foto: kadr z wideo

M.I.G to jeden z wielu kasowych sukcesów sceny disco polo napędzanych przez klasyczną w tych kręgach wytwórnię Green Star. Choć grupa powstała na początku XXI wieku, na największe sukcesy przyszło jej poczekać kilkanaście lat. Przełomowym momencie w jej karierze był Disco Hit Festival w Kobylnicy w 2012 roku.

...a potem już się wszystko jakoś potoczyło: miliony wyświetleń na YouTubie, diamentowe płyty dla singli „Ona jedyna” i „Słodka wariatka”... Nawet jeśli brzydzicie się disco polo i nie chcecie się do tego przyznawać, prawdopodobnie twórczość formacji M.I.G nie jest Wam obca, choćby za sprawą sąsiadów.

Ale mamy dla Was lekarstwo. Od dziś możecie słuchać jednego z największych przebojów Pruszkowiaków w znacznie znośniejszej dla metalowego ucha wersji. Wszystko jak zwykle dzięki naszemu ulubionemu kanałowi Na metalowo na YouTubie, który ponownie wziął na warsztat klasyk disco polo.

Ofiarą „umetalowienia” padł kawałek „Miód Malina” - mimo dodania ostrych riffów i growlu, zachowano charakterystyczny klawisz. Nie musimy już jednak tańczyć w rytmie disco - przy metalu też może być super imprezka, lans! Tej nocy możecie z nią być przy mocniejszych rytmach.

Przekonajcie się sami, czy takie wykonanie to już poziom „miód-malina”:

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy od YouTuberów przebój disco polo w metalowej wersji - sprawdźcie „Bierz co chcesz” Shazzy i „Jesteś szalona” formacji Boys. Przerabiane były już też motywy z seriali „Gumisie”, „Tabaluga” i „Pokemon”, a także „Bania u Cygana” czy „Kroplą deszczu” Gabriela Fleszara.

Co sądzicie o takim coverze?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele