22.10.2019 10:23

Reunion Misfits: Gdzie i kiedy odbędzie się koncert kapeli?

21 października 2019 roku na stronie Live Nation Filadelfia pojawiło się nagranie zapowiadające występ Misfits. Pozostaje pytanie, czy kapela pojawi się w starym składzie? 

Misfits
fot. kadr z wideo The Misfits - Die Die My Darling/YouTube

Na nagraniu pojawiła się maskotka Philadelphia Flyers, czaszka Misfits i data. To sugeruje, że koncert odbędzie się na Arenie Wells Fargo. Kapela miała zagrać ostatni koncert w oryginalnym składzie na Madison Square Garden w Nowym jorku 19 października 2019 roku. Glenn Danzig w trakcie show powiedział, że to ostatni występ grupy w oryginalnym składzie. Frontman przyznał również, że powraca z autorskimi koncertami w 2020 roku.

Misfits ponownie zagra koncert w starym składzie? 

Ostatni reunion Misfits miał miejsce w 2016 roku na Riot Fest. W skład kapeli wchodzili Danzig, Jerry Only i Doyle Wolfgang Von Frankenstein. Koledzy z zespołu pojawili się po raz pierwszy od 1983 roku. Wsparciem dla członków zespołu był perkusista Slayera, Dave Lombardo i gitarzysta, Acey Slade. Czy 14 grudnia 2019 roku na Arenie Wells Fargo w Filadelfii odbędzie się kolejny koncert Misfits? Miejmy nadzieję! Tak Line Vation Philadelphia zapowiedziało wydarzenie: 

W czerwcu 2019 roku Glenn Danzig przyznał w wywiadzie, że nie będzie więcej koncertów Misfits w oryginalnym składzie. Artysta przyznał wówczas, że chce, żeby te wydarzenia były wyjątkowe: 

Michale Graves (ex-Misfits)
Michale Graves (ex-Misfits)
Przeczytaj także Michale Graves, były wokalista Misfits, wystąpił w Krakowie [GALERIA]
"

Wróciliśmy do siebie i zdecydowaliśmy, że zrobimy to tutaj lub tam, ale nie zrobimy z tego trasy. Ludzie powinni to zobaczyć póki mogą, bo wiem, że w przyszłym roku ponownie pojadę z Danzig do Europy i może zagram kilka koncertów w Stanach Zjednoczonych.  "

The Misfits powstał w 1977 roku z inicjatywy Glenna Danziga i Jerry'ego Only. Nazwa zespołu została zainspirowana ostatnim filmem, w którym zagrała Marylin Monroe "Skłóceni z życiem" (ang. The Misfits). Pierwszy koncert kapeli odbył się tego samego roku w popularnym nowojorskim klubie CBGB. 

Zobacz także: Doyle z Misfits nie lubi spotykać się z fanami: Te kanalie kradną muzykę słuchając Spotify

Tagi: Misfits