16.08.2017 15:26

Młodzieżowy chór zaśpiewał na scenie z Ghostem

Młodzi artyści wsparli szwedzkich metalowców podczas występu na festiwalu Bloodstock Open Air w w Wielkiej Brytanii.

Młodzieżowy chór zaśpiewał na scenie z Ghostem
foto: kadr z wideo

Zespół Ghost słynie z przewrotnych nawiązań do chrześcijaństwa w swojej twórczości i wizerunku. Wokalista Tobias Forge, znany bardziej pod ksywką Papa Emeritus, przywdziewa szaty demonicznego papieża, zamaskowanym muzykom na scenie towarzyszą piękne kobiety w habitach zakonnic, a sam występ często stylizowany jest na mroczną wersję katolickiej mszy.

Skoro Szwedzi odprawiają na scenie (czarną) mszę, to całkiem stosowny na ich koncercie wydaje się występ chóru. Aby dodać sytuacji pikanterii, Ghost zdecydował się zaprosić chór młodzieżowy.Śpiewające nastolatki z Belper Junior Musical Theatre wystąpiły u boku zamaskowanych członków zespołu na koncercie w ramach festiwalu Bloodstock Open Air w brytyjskim Cotton Hall 12 sierpnia 2017. Ghost z dzieciakami wykonał utwór „Monstrance Clock” z płyty „Infestissumam”. Zobaczcie, jak wypadli młodziutcy artyści u boku metalowców:

To nie pierwszy występ Ghosta z towarzyszeniem chóru – stało się tak chociażby na koncercie w Sztokholmie w maju 2017, kiedy śpiewacy wspomogli Papę Emeritusa w wykonaniu coveru grupy Imperiet, „Bible”. Szwedzka formacja bardzo śmiało podchodzi do metalowej konwencji, co nie wszystkim fanom ciężkiego grania się podoba. Mimo to grupa zyskała sobie wielką rzeszę sympatyków na całym świecie, nawet tak słynnych, jak James Hetfield z Metalliki.

Maciej Koprowicz
Tagi: Ghost Rock News