31.07.2018 11:02

Molestowanie seksualne na koncercie Foo Fighters. Kobieta zgłosiła sprawę na policję

23-letnia fanka Foo Fighters nie zamierzała milczeć i od razu zgłosiła się po pomoc. Policja szuka sprawcy.

Kobieta na koncercie
foto: shutterstock.com

29 lipca 2018 roku doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji podczas koncertu Foo Fighters w Chicago. 23-letnia kobieta około 21:30 stała w kolejce do stoiska gastronomicznego i była obmacywana przez mężczyznę. Odchodząc z kolejki udała się w stronę toi-toi. Zanim jednak zdążyła zamknąć drzwi, mężczyzna wszedł do środka kabiny, złapał ją za szyję i uderzył ją o ścianę toi-toia.

Kobieta natychmiastowo zgłosiła się do punktu medycznego, który wezwał policję. 23-latka została zabrana do lokalnego szpitala. Policja szuka sprawcy, który opisywany jest jako biały mężczyzna w wieku 40-50 lat.

Napastowanie seksualne na koncertach

Czy kobiety mogą czuć się bezpieczne na wydarzeniach muzycznych? Badanie przeprowadzone przez agencję prasową Associated Press wykazało, że aż 22% pytanych było ofiarami niechcianego zachowania seksualnego podczas uczestnictwa w festiwalu muzycznym w Wielkiej Brytanii.

Co więcej aż jedna na trzy uczestniczki koncertu spotyka się z tym problemem, z czego 43% to kobiety do 40. roku życia. Wiele ankietowanych wyznało, że organizatorzy często bagatelizują problem napastowania seksualnego.

foto: shutterstock.com

Niestety do takich zdarzeń dochodzi dosyć często na imprezach muzycznych - w 2017 roku 15-latka została zgwałcona na szwedzkim festiwalu Bravalla. W konsekwencji organizatorzy ogłosili, że impreza w 2018 roku odbędzie się w wersji tylko dla kobiet.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Foo Fighters