Montreal w Kanadzie został oficjalnie nazwany miastem heavy metalu

Joanna Chojnacka
16.04.2019 13:36
Montreal w Kanadzie został oficjalnie nazwany miastem heavy metalu Fot. Facebook/Heavy Montreal

Rada miasta jednogłośnie zgodziła się, że Montreal w Kanadzie to idealne miejsce dla rozwoju heavy metalu. Tezę poparli też muzycy Megadeth i Anvil.

15 kwietnia 2019 roku odbyło się głosowanie w City Hall. Rada miasta Montreal w Quebec w Kanadzie jednogłośnie zdecydowała, że zostanie on oficjalnie nazwany miastem heavy metalu ze względu na swój wkład w rozwój gatunku oraz pomoc zespołom w zaistnieniu na całym świecie. 

Przeczytaj także

Montreal w Kanadzie został oficjalnie nazwany miastem heavy metalu 

Jimmy Kay z The Metal Voice porozmawiał z radnym miasta Craigiem Sauve'em, autorem nietypowego wniosku. Zapytany, skąd pomysł na taką inicjatywę, odpowiedział:

Przez całe życie byłem metalowcem, wciąż się pasjonuję tą muzyką. Scena w Montrealu jest niezwykle silna, a formacje pochodzące z naszego miasta są znane na całym świecie. Chciałem, żeby mieszkańcy Montrealu byli tego bardziej świadomi i mogli być dumni z dziedzictwa, które mamy. Jako metalowiec wiem, że członkowie subkultury nie otrzymują czasem należytego szacunku, chciałem to zmienić.

Kay zapytał również o korzyści płynące z przyjęcia wniosku oraz koszta inicjatywy. Sauve stwierdził:

Nie ma realnych kosztów tego działania. Spędziłem kilka godzin pracując nad wnioskiem, ale czy to jest koszt? Pracuję dla miasta 70 godzin tygodniowo, chciałem poświęcić tej sprawie dodatkowy czas. Korzyści jakie możemy z tego mieć to turyści. Myślę, że metalowcy z całego świata będą chcieli przyjechać do Montrealu. To dobre zagranie marketingowe, które w zasadzie nic nas nie kosztuje.

Inicjatywę radnego poparli muzycy metalowi. Jest wśród nich np. David Ellefson z Megadeth, który dobrze wspomina miasto:

Montreal był ważnym przystankiem na trasach Megadeth od wydania albumu "Peace Sells... But Who's Buying". Od tamtego czasu lojalność słuchaczy heavy metalu pozwoliła nam stać się headlinerami największych festiwali na świecie. Z kolei Heavy Montreal to jedna z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych imprez metalowych. Mieszkańcy Montrealu, ich kultura i historia sprawiają, że zespoły metalowe chętnie gromadzą się w okolicy, aby występować dla swoich zagorzałych i wiernych fanów.

Zadowolony z wyniku głosowania jest również Lips z Anvil:

Quebec jest wiodącą lokalizacją dla muzyki metalowej w Ameryce Północnej. Gdyby nie Quebec, byłoby bardzo mało miejsc, w których zespół Anvil mógłby się rozwijać.

W wyniku głosowania oficjalnie podkreślono wkład muzyki metalowej w życie kulturalne Montrealu, miasto podziękowało też wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju lokalnej sceny metalowej oraz oficjalnie uznało się za miasto idealne dla wykonywania i szerzenia muzyki metalowej. 

Zobacz też: >>Heavy metal można studiować!<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.