11.11.2014 12:57

Monty Python już nie wystąpi?

Grupa komediowa odrzuciła propozycję odbycia trasy po całym świecie, rezygnując z zysków rzędu 32 milionów funtów. Brzmi jak „Najzabawniejszy dowcip świata”?

Monty Python już nie wystąpi?
foto: materiały prasowe

Fanom na pewno nie jest do śmiechu. Monty Python odrzucił propozycję odbycia występów na całym świecie za kwotę, która zdecydowanie robi wrażenie. Panowie stwierdzili, że „to naprawdę koniec”. Komicy mieliby przedstawiać publiczności swoje najważniejsze i najpopularniejsze skecze. Byłoby to rozszerzenie serii 10. występów, które w lipcu 2014 roku odbyły się w londyńskiej O2 Arenie. Trasa miała obejmować przedstawienia na Dalekim Wschodzie, w Afryce, Australii i Ameryce Północnej.

Dlaczego Brytyjczycy nie zgodzili się na taką propozycję?

John Cleese, Eric Idle, Michael Palin i Terry Gilliam stwierdzili, że czują się jak zgryźliwi tetrycy, a ponadto nie obchodzą ich już pieniądze, więc po prostu odmówili.

Eric Idle nie daje nadziei wielbicielom Monty Pythona.

"

To naprawdę koniec. Rozmawialiśmy o tym wszystkim i stwierdziliśmy: „Nie, zróbmy to po prostu w Londynie, to będzie tylko dziesięć nocy”. Moglibyśmy pojechać do Australii, Afryki Południowej, ale wtedy zastanawialibyśmy się do końca życia, w jakim mieście się znajdujemy... "

Chyba można to zrozumieć - członkowie grupy prawdopodobnie nie mogą narzekać na emeryturę dzięki swoim sukcesom scenicznym. Kto jednak nie chciałby obejrzeć na żywo interwencji Hiszpańskiej Inkwizycji, której „nikt się nie spodziewa” w wykonaniu Brytyjczyków...?

"

Wszyscy mamy po siedemdziesiąt parę lat i każdy z nas ma inne zainteresowania i sprawy, którymi się zajmuje. To jak wielkie pożegnanie - londyńskie występy były takim wielkim finałowym ukłonem. "

Ericowi podoba się jego obecne życie. Nie ma na co narzekać.

"

Ćwiczę, chodzę na wędrówki po górach, jeżdżę na rowerze, gram na gitarze, prowadzę godne, spokojne życie. Nie wychodzę za dużo. "

Komu do tej sielanki potrzebny byłby występ dla wielomilionowej publiczności?

Widocznie komicy patrzą w przyszłość optymistycznie, zgodnie z przesłaniem piosenki „Always Look On The Bright Side Of Life”. Nie smućcie się i przypomnijcie sobie fragment „Żywotu Briana”!

Jeśli pragniecie chociaż namiastki występu na żywo brytyjskiej trupy, od 10 listopada 2014 roku macie okazję nabyć płytę DVD „Monty Python Live (mostly). One Down Five To Go, czyli zapis finałowego show grupy, który odbył się 20 lipca 2014 roku w Londynie.

Magda Słomka
Tagi: Duperele