03.02.2015 15:20

Moonspell śpiewa o wyginięciu

Premiera nowego albumu zespołu Moonspell – „Extinct” - już 6 marca 2015 roku! Posłuchajcie kawałka z płyty o tym samym tytule!

Moonspell śpiewa o wyginięciu
foto: REPORTER / East News

Na początku stycznia 2015 roku Moonspell udostępnił pierwszy numer promujący nowy krążek, zatytułowany „The Last of Us”.

Mamy dla Was kolejną nowość! Sprawdźcie, jak brzmi „Extinct”, czyli numer 9. na albumie, który już niebawem ujrzy światło dzienne!

W 2014 roku zespół Moonspell zapowiedział, że nowa płyta będzie żywsza od poprzednich.

Okazuje się, że wpływ miała na to współpraca kapeli ze szwedzkim producentem, Jensem Bogrenem. Jak wspomina ją lider zespołu, Fernando Ribeiro?

"

Postać Jensa była kluczowym elementem całego procesu, a nie tylko wyniku końcowego. Kiedy do niego napisałem, wydawało się, jakby w końcu jakieś ciemne gwiazdy ustawiły się w tej samej linii co my. To dlatego, że Jens był śmiertelnie poważny jeśli chodzi o tworzenie albumu o cechach muzycznych tak bliskich jego sercu jako fana. "

Ribeiro docenił fakt, że producent nie potraktował zespołu przedmiotowo i idealnie sprostał wymaganiom muzyków.

"

Wiedział, że nie chcemy brzmieć jak szwedzka deathmetalowa maszyna. Wiedział, że chcemy być potężni w romantyczny sposób. I trafił w dziesiątkę. Naprawdę dostaliśmy od niego to, czego oczekiwaliśmy, a nasza muzyka jeszcze nigdy nie brzmiała tak szczerze. "

Nie możecie się doczekać płyty? Możecie zamówić ją w wersji pre-order na tej stronie internetowej!

Tracklista „Extinct”:

  1. Until We Are No More (Breathe)
  2. Medusalem
  3. Funeral Bloom
  4. Domina
  5. La Baphomette
  6. The Last Of Us
  7. A Dying Breed
  8. Malignia
  9. Extinct
  10. The Future Is Dark
Magda Słomka
Tagi: Rock News Moonspell