19.10.2017 14:52

Morrissey na wózku inwalidzkim w teledysku do „Spent The Day In Bed”

Singiel zapowiada jedenasty album studyjny byłego lidera The Smiths, „Low In High School”.

Morrissey na wózku inwalidzkim w teledysku do „Spent The Day In Bed”
foto: kadr z wideo

W czasach zespołu The Smiths jego wokalista Steven Patrick Morrissey zasłynął noszeniem na koncertach sztucznego aparatu słuchowego i okularów-zerówek. W ten sposób okazywał solidarność z niepełnosprawnymi i mającymi problemy zdrowotne fanami. Jak sam mówił, chciał w ten sposób podkreślić, że brak pełnej sprawności fizycznej nie czyni człowieka mniej atrakcyjnym, bo najważniejsza jest osobowość.

Choć od rozpadu „Kowalskich” mija 30 lat, Morrissey najwyraźniej wciąż czuje taką samą solidarność z niepełnosprawnymi słuchaczami. Z pewnością miał na to wpływ fakt, że w ostatnich latach wokalista sam zapadł na zdrowiu – w 2014 roku ujawnił, że zmaga się z rakiem. Częste wizyty w szpitalu mogły zainspirować jego najnowszy wideoklip do singla „Spent The Day In Bed”, w którym widzimy byłego frontmana The Smiths na wózku inwalidzkim.

W teledysku Morrissey występuje ze swoim zespołem w małym klubie. W tle widzimy tańczącego awangardowego artystę kabaretowego, Davida Hoyle’a, w stroju drag queen. To nie jedyna znana postać, która zagrała w klipie – wózek wokalisty pcha angielski piłkarz Joey Barton, obecnie zawodnik klubu Premier League, Burnley FC.

Jedenasty album studyjny Morrisseya, „Low In High School” ukaże się 17 listopada 2017 w barwach wytwórni BMG. Na płycie znajdzie się 12 utworów.

Tracklista:

 1. „My Love, I'd Do Anything for You”
 2. „I Wish You Lonely”
 3. „Jacky's Only Happy When She's Up on the Stage”
 4. „Home Is a Question Mark”
 5.  „Spent the Day in Bed”
 6. „I Bury the Living”
 7. „In Your Lap”
 8. „The Girl from Tel-Aviv Who Wouldn't Kneel”
 9. „All the Young People Must Fall in Love”
 10. „When You Open Your Legs”
 11. „Who Will Protect Us from the Police?”
 12. „Israel”
Maciej Koprowicz
Tagi: #Morrissey #Rock News #The Smiths