Morrissey ujawnił, że jada w restauracjach dla dzieci i nie gniewa się na Polskę
Maciej Koprowicz
07.06.2018 11:59
Morrissey ujawnił, że jada w restauracjach dla dzieci i nie gniewa się na Polskę Fot. Mike Gray/LFI/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

W najnowszym wywiadzie były wokalista The Smiths opowiedział o szczegółach swojej diety i państwach, do których najchętniej przyjeżdża. Wśród nich jest Polska!

Za sprawą albumu „Meat Is Murder” The Smiths z 1985 roku Morrissey stał się najważniejszym rzecznikiem sprawy weganizmu i wegetarianizmu na rockowej scenie. Brytyjski wokalista jest wielkim przeciwnikiem traktowania zwierząt jako źródła pokarmu – potrafi odwołać koncert, gdy tylko w sali poczuje woń smażonego mięsa z tamtejszego bufetu. Chętnie włącza się w działania aktywistów walczących o prawa braci mniejszych, a wszystkich tych, którzy zwierzęta jedzą lub ubierają się w ich futra, bez pardonu krytykuje publicznie.

Morrissey jest wegetarianinem od czasów dzieciństwa, a od kilkunastu lat ściśle przestrzega diety wegańskiej. Przyznaje, że ten tryb życia wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, tym bardziej, że gwiazdor należy do wyjątkowo wymagających smakoszy. W jego jadłospisie nie występują potrawy ciężkostrawne ani mocno doprawione.

W nowym wywiadzie, jakiego udzielił portalowi Tremr, Morrissey przyznał, że „na mieście” może jadać tylko w restauracjach dla dzieci. Dał również dobrą radę wszystkim tym, którzy chcieliby go zaprosić na obiad.

Nie jem zwierząt, ptaków ani ryb. Nie uważam się za weganina, wegetarianina ani mięsożercę. Odmawiam jedzenia czegokolwiek, co miało matkę, to oczywiste.

Kwestia jedzenia zawsze była dla mnie trudna, bo jem tylko chleb, ziemniaki, makaron i orzechy. Wszystko w obfitej ilości. Nie mogę zjeść niczego, co ma jakikolwiek smak. Nigdy nie jem curry i czosnku ani nie piję kawy.

Czuję się całkowicie bezradny, przeglądając menu w restauracji. Idę prosto do restauracji z posiłkami dla dzieci. Jeśli znajdę gdzieś fasolkę po bretońsku, wtedy wieczór jest bardzo udany.

Jeśli kiedykolwiek zaprosisz mnie na obiad, to pamiętaj, żeby przynieść toster.

Wywiad zawiera również polski akcent! Były wokalista The Smiths wymienił Polskę wśród ulubionych miejsc podróży.

Obecnie kocham podróżować. Czuję się bardzo podekscytowany, gdy jestem w Turcji, Polsce, Finlandii, Izraelu i tak dalej. To, czy oni naprawdę tam mnie chcą, to inna sprawa.

Morrissey już się nie gniewa na Polskę?

Najwyraźniej Morrissey nie ma żalu do Polaków za feralny koncert w Warszawie 19 listopada 2014. Wówczas muzyk usłyszał coś obraźliwego od jednego z widzów i po kilku piosenkach zszedł ze sceny. Tym akcentem koncert się zakończył. Na szczęście dwa dni później występ wokalisty w Krakowie przebiegł bez żadnych ekscesów, a on sam ani razu nie odniósł się do incydentu w Warszawie. Wzmianka o byciu niechcianym w wywiadzie dla Tremr dotyczy zapewne kontrowersyjnych wypowiedzi politycznych, jakie często zdarzają się ostatnio Morisseyowi.

The Smiths. Piosenki o twoim życiu” - pierwsza polska biografia The Smiths

20 kwietnia 2018 swoją premierę miała książka „The Smiths. Piosenki o twoim życiu” autorstwa redaktora Antyradio.pl, Macieja Koprowicza. To pierwsza w Polsce biografia zespołu Morrisseya i Marra. Wydawcą książki jest Zima Records, a jej patronem medialnym jest Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.