22.08.2017 16:20

Morrissey zapowiedział nowy album, „Low In High School”

Były wokalista The Smiths jeszcze w tym roku wyda swój jedenasty album studyjny.

Morrissey zapowiedział nowy album, „Low In High School”
foto: LFI/Photoshot/REPORTER

Krążek zatytułowany „Low In High School” ukaże się 17 listopada 2017. Album nagrywany był we Francji i Włoszech, w studiach La Fabrique w Saint-Rémy de Provence i w należących do Ennio Morricone rzymskich Forum Studios. Producentem płyty jest Joe Chiccarelli, który współpracował w przeszłości m.in. z Frankiem Zappą, The Strokes i Dropkick Murphys, a także z samym Morrisseyem przy jego poprzednim albumie studyjnym.

Będzie to pierwsze wydawnictwo byłego frontmana The Smiths, które ukaże się w szeregach wytwórni BMG. Wiceprezydent wykonawczy firmy, Korda Marshall komplementuje wokalistę:

"

Nie ma dziś wielu artystów, których można porównać do Morrisseya. To niesamowity talent. Jest wielki, oczytany, dowcipny, elegancki i, przede wszystkim, bardzo odważny. Jego teksty, poczucie humoru i melodie zainspirowały wiele pokoleń.

Muzyka na tej nowej przełomowej płycie będzie mówiła sama za siebie. Jesteśmy zachwyceni, mogąc powitać go w BMG. "

Poprzedni album Morrisseya, „World Peace Is None Of Your Business”, ukazał się w 2014 roku w barwach Harvest Records. Jeszcze tego samego roku humorzasty artysta został po licznych konfliktach z wydawcą zwolniony przez wytwórnię i pozostawał przez dłuższy czas bez kontraktu.

Ten rok zapowiada się wyjątkowo dla wielbicieli „Moza”. Na 10 listopada 2017 artysta zapowiedział pierwszy koncert promujący nową płytę, w Hollywood Bowl w Los Angeles. Niebawem ogłoszone mają zostać daty kolejnych występów. Z kolei w brytyjskich kinach wyświetlana jest obecnie jego filmowa biografia „England Is Mine”, opowiadająca o losach wokalisty przed założeniem The Smiths w 1982 roku. Grupa z Manchesteru uważana jest za pioniera indie rocka i jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów wszech czasów. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Morrissey The Smiths Rock News