15.03.2019 14:43

Motley Crue opublikował cover Madonny do filmu "The Dirt". Jak brzmi "Like a Virgin"?

Jak Motley Crue poradził sobie ze słynnym utworem królowej popu?

Motley Crue
foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Motley Crue zakończył karierę w 2015 roku - ta wieść była tragedią dla fanów, którzy zdali sobie sprawę, że już nie usłyszą nowych utworów od kapeli. Mimo wszystko okazało się, że nie będzie tak źle, bo zespół postanowił zaangażować się w biograficzny film "The Dirt". Produkcja jest adaptacją książki o tym samym tytule, w której opisano działalność kapeli w latach 80. Siłą rzeczy w filmie nie może zabraknąć największych hitów Motley Crue, ale kapela postanowiła nagrać również kilka nowych piosenek na potrzeby biografii.

Motley Crue opublikował cover Madonny. Jak brzmi "Like a Virgin"?

Zespół najpierw opublikował nowy utwór "The Dirt (Est. 1981)", który powstał we współpracy z raperem Machine Gun Kelly, który w filmie wcielił się w perkusistę Motley Crue. Na tym jednak nie koniec, bowiem zespół podzielił się coverem Madonny, który trafił na ścieżkę dźwiękową "The Dirt".

Madonna obchodzi 60. urodziny
Madonna obchodzi 60. urodziny
Przeczytaj także 10 ciekawych coverów Madonny z okazji 61. urodzin Królowej Popu

Na pomysł nagrania "Like a Virgin" wpadł Nikki Sixx, który podczas spaceru z psami pomyślał właśnie o tej piosence. Chociaż początkowo nie był przekonany do tego, by nagrać cover, postanowił przegadać temat z producentem. Bob Rock podchwycił temat i artyści stworzyli demo, na podstawie którego dograno kolejne partie. Nikki Sixx wyznał, że było to dosyć dziwne, gdy słyszał Vince'a Neila śpiewającego słowa piosenki.

Przekonajcie się, jak Motley Crue wypadł w coverze Madonny:

Film o Motley Crue "The Dirt" - kiedy premiera na Netfliksie?

Obraz "The Dirt" pojawi się na platformie Netfliksa 22 marca 2019. W głównych rolach zobaczymy Iwana Rheona (Mick Mars), Machine Guna Kelly'ego (Tommy Lee), Daniela Webbera (Vince Neil) oraz Douglasa Bootha (Nikki Six). W filmie pojawił się również Tony Cavalero, który zagra Ozzy'ego Osbourne'a. Za reżyserię odpowiada Jeff Tremaine.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Motley Crue