31.12.2015 11:05

Motley Crue sfilmuje swój ostatni koncert

To już koniec kariery zespołu, który 31 grudnia 2015 roku zagra pożegnalny występ. Muzycy postanowili godnie rozstać się z fanami.

Motley Crue sfilmuje swój ostatni koncert
foto: materiały prasowe

Sylwestrowe show kapeli odbędzie się w Staples Center w Los Angeles. Dla tych wielbicieli, którzy nie załapią się na koncert, Motley Crue ma coś na pocieszenie. Film z zapisem występu zespołu trafi do kin, jak również będzie dostępny w telewizji za opłatą. Jak na razie dokładna data wydania obrazu jest nie znana, wiemy jedynie, że nastąpi to najprawdopodobniej latem 2016 roku.

Na nagraniu znajdzie się nie tylko zapis całego koncertu, ale również wywiady i kadry zza kulis ostatnich występów zespołu. Kapela w grudniu 2015 roku stworzyła krótki film, w którym muzycy opowiadają o efektach specjalnych stosowanych w czasie koncertów. Czas pokaże, czy to nagranie zostanie uwzględnione w najnowszym wydawnictwie Motley Crue. 

Zobaczcie, jak prezentuje się ten dokument:

Kapela już się szykuje do ostatniego koncertu. Zespół udostępnił zdjęcie Staples Center niecierpliwie wyczekując występu: 

Koncertowy zapis wyreżyseruje Christian Lamb, który na swoim koncie ma współpracę z Def Leppard czy Coldplay oraz reklamy dla Forda, Coca-Coli i Lacoste. Natomiast za część dokumentalną odpowiedzialny będzie Jeff Tremaine, który pracował nad filmową adaptacją autobiografii zespołu „The Dirt - Confessions of the World's Most Notorious Rock Band”.

Pożegnalna trasa Motley Crue rozpoczęła się w lipcu 2014 roku i zespół zagrał ponad 164 koncertów na 5 kontynentach. Nikki Sixx stanowczo twierdzi, że nie widzi już żadnego sensu w dalszej kontynuacji działalności kapeli. Muzyk uważa również, że nieustanne powroty zespołów są spowodowane tylko chęcią zarobienia dużych pieniędzy, dlatego też ostatnia trasa koncertowa Motley Crue jest ostatecznym pożegnaniem zespołu. Niestety fani nie mogą liczyć na zmianę planów kapeli.

Chcielibyście obejrzeć nagranie z ostatniego koncertu Motley Crue?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Motley Crue