04.09.2019 15:03

Motley Crue wyda reedycję "Dr. Feelgood" z okazji 30-lecia albumu

Motley Crue to bez wątpienia jeden z bardziej charakterystycznych zespołów na świecie. Album "Dr. Feelgood" został wydany w 1989 roku.

Motley Crue
fot. shutterstock.com

"Dr. Feelgood" był piątym albumem Motley Crue i pierwszym, który członkowie nagrywali w całości na trzeźwo. Zdaniem niektórych krytyków i fanów płyta jest najlepszą w dorobku kapeli. Zwracano uwagę na świeżość kompozycji i dojrzałość. Krążek sprzedał się w nakładzie 6 milionów w USA i zyskał miano złotej płyty w Wielkiej Brytanii. Utwory "Dr. Feelgood" i "Kickstart My Heart" były nominowane do nagrody Grammy. Jednak w 1991 roku kapela zdobyła American Music Award za najlepszy album hardrockowy.

Motley Crue wyda reedycję "Dr. Feelgood" z okazji 30-lecia albumu

"Dr. Feelgood" zostanie wydany na CD i na LP. Edycja deluxe będzie zawierała masę prezentów dla najwierniejszych fanów zespołu. Na reedycji znajdą się wszystkie kawałki z albumu razem z nagraniami demo. Edycja deluxe zaoferuje album na winylu, CD, trzy 7-calowe dyski z obrazami, torbę lekarską, notatnik na receptę, talię kart do gry, parę długopisów, znaczków i kostek gitarowych.

Phil Campbell
Phil Campbell
Przeczytaj także Muzycy Motorhead, Slipknota i Motley Crue nagrali piosenkę. Jak brzmi?

Dodatkowo na stronie internetowej zespołu będzie można nabyć ubrania, które zostały specjalnie stworzone z okazji 30-lecia "Dr. Feelgood".

Dr. Feelgood

Na Netfliksie fani mogą obejrzeć film o Motley Crue. "Brud" jest oparty na książce o tym samym tytule. Premiera reedycji płyty "Dr. Feelgood" ma się odbyć pod koniec listopada 2019 roku. Jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi do Polski.

Zobacz także: Poznajcie najbardziej szalone historie Motley Crue

Tagi: Motley Crue Nikki Sixx