07.01.2016 13:23

Motley Crue zapowiedział nagranie z pożegnalnego koncertu

Zespół zakończył swoją działalność 31 grudnia 2015 roku. Na pocieszenie jednak pojawi się nagranie z jego ostatniego występu.

Motley Crue zapowiedział nagranie z pożegnalnego koncertu
foto: kadr z wideo

Pożegnalne show, które było zwieńczeniem dwuletniej trasy „The Final Tour” odbyło się 31 grudnia 2015 roku w Staples Center w Los Angeles, czyli tam gdzie rozpoczęła się kariera kapeli. Sylwestrowy koncert był ostatnią szansą dla fanów, by zobaczyć Motley Crue na żywo.

Zespół postanowił uwiecznić ten występ i zapis już wiosną 2016 roku pojawi się w kinach oraz w telewizji za opłatą. Dokładna data ukazania się filmu nie jest na razie znana.

Zobaczcie zapowiedź tego wydawnictwa:

Podczas tego wydarzenia nie obyło się bez przygód, bowiem Tommy Lee grając na perkusji utknął na platformie przymocowanej do rollercoastera zwanego The Cruecifly. Muzyk zawisł do góry nogami nad publicznością i dopiero ekipa techniczna pomogła mu wyjść z opresji. Natomiast podczas utworu „Home Sweet Home” wokalista na tyle się wzruszył, że nie był w stanie opanować emocji i dokończyć utworu.

Obejrzyjcie amatorskie nagranie z tego koncertu:

Dokument będzie zawierać nie tylko kadry ze spektakularnego występu, ale również materiał zza kulis oraz wywiady. Za reżyserię odpowiedzialni są Christian Lamb oraz Jeff Tremaine, który również pracował nad filmem biograficznym „The Dirt”. Obraz wejdzie do kin w 2016 roku i opiera się na autobiografii zespołu z 2001 roku.

Koniec Motley Crue nie oznacza jednak, że członkowie zespołu nie będą dalej realizować się jako muzycy. Według Micka Marsa, jest to jedynie koniec pewnego etapu w ich karierze:

"

Cała nasza czwórka nadal ma w sobie dużo życia, Tommy chce dalej komponować, ja na pewno będę to robić, Nicky i Vince również. Wiele już udowodniliśmy w Motley Crue. Nadszedł czas, by zająć się czymś innym i pokazać inną stronę każdego członka zespołu. "

Tommy Lee potwierdził słowa kolegi z kapeli:

"

Nasza robota tutaj jest już zakończona, udowodniliśmy to sobie samym oraz fanom. Nie mamy nic więcej do zrobienia, tylko możemy powiedzieć wszystkim: „Do widzenia”, usłyszycie nas indywidualnie. To jest ostatnia trasa koncertowa, by się pożegnać i zorganizować jedną wielką imprezę. "

Pożegnalna trasa Motley Crue rozpoczęła się w lipcu 2014 roku i kapela zagrała ponad 164 koncertów na 5 kontynentach. Nikki Sixx natomiast pojawi się w Polsce wraz ze swoim zespołem Sixx:A.M. już 7 czerwca 2016 roku podczas łódzkiego Power Festivalu.

Czekacie na koncertowe wydawnictwo Motley Crue?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Motley Crue