09.06.2016 11:19

Motorhead nie wyda płyt z nieopublikowanymi nagraniami?

Nadzieja umiera ostatnia. Chyba rzeczywiście fani nie mają co liczyć na albumy Motorhead z materiałem, który nie został dotychczas wydany...

Motorhead nie wyda płyt z nieopublikowanymi nagraniami?
foto: FaceToFace / Reporter / East News

Śmierć Lemmy'ego Kilmistera 28 grudnia 2015 roku była również końcem Motorhead. Oczywiście bogata dyskografia, która niebawem wzbogaci się o koncertówkę „Clean Your Clock” i tak pozostawia pewien niedosyt, bo wiadomo, że fani chcieliby więcej.

Często po odejściu słynnego muzyka wydawane są nagrania, które dotychczas leżały zakurzone na półkach w archiwach. Oczywiście również wielbiciele Motorhead liczą na to, że światło dzienne ujrzy wydawnictwo z premierowym materiałem.

Niestety perkusista Mikkey Dee rozwiał wszelkie wątpliwości: 

"

Motorhead nie nagrywał demówek, więc praktycznie wszystko już zostało wydane. "

Podczas nagrywania utworów na ostatni studyjny krążek zespołu zatytułowany „Bad Magic” muzycy mieli nowe podejście w kwestii procesu tworzenia materiału:

"

Eksperymentowaliśmy komponując muzykę w czasie nagrań, to było spontaniczne. Robiliśmy to wszystko na miejscu. "

Jak przyznał perkusista współpraca z Kilmisterem była przyjemna i efektywna:

"

Z Lemmym pracowało się w studiu bardzo dobrze - on pisał teksty po tym, jak mieliśmy muzykę. "

Mikkey Dee obecnie koncertuje z grupą Scorpions w zastępstwie za Jamesa Kottaka, który musiał zrobić sobie przerwę od grania ze względu na konieczność opieki lekarskiej.

Natomiast gitarzysta Motorhead skupił się na koncertowaniu wraz ze swoją kapelą Phil Campbell's All Starr Band. Muzyk zagra 24 października 2016 w warszawskim klubie Progresja Music Zone.

Choć historia Motorhead skończyła się w momencie śmierci lidera, to jego marka nadal żyje. Po kilku latach powróciła bowiem wytwórnia Motorhead Music, która została stworzona przez zespół we współpracy z UDR Music.

Firma właśnie podpisała kontrakty z trzema kapelami. 29 lipca 2016 roku Barb Wire Dolls wyda album Desperate. Tego samego dnia ukaże się album Budderside o tym samym tytule. Trzecim zespołem, który zaczął współpracę z Motorhead Music jest formacja Others.

Z oficjalnego ogłoszenia wynika, że nie jest to wytwórnia, która nastawiona jest na zyski za wszelką cenę:

"

Motorhead Music będzie kontynuować misję ustaloną przez Lemmy'ego i chłopaków. Jeśli więc chcecie wesprzeć surowego, ekscytującego rocka, punk i jakąkolwiek muzykę, która pojawi się w tej wytwórni, zróbcie to. Jeśli nie, uważajcie, żeby nie dostać po dupie drzwiami jak będziecie wychodzić. "

Tak naprawdę Motorhead będzie istnieć dopóki fani pamiętają o swoim idolu, a płyty kapeli nadal kręcą się w odtwarzaczach...

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Motorhead