02.06.2016 08:01

Motorhead w koncertowym wykonaniu „The Chase Is Better Than The Catch”

Ujawniono kolejne nagranie z nadchodzącej koncertówki Motorhead. Posłuchajcie jak brzmi „The Chase Is Better Than The Catch” w wersji na żywo.

Motorhead w koncertowym wykonaniu „The Chase Is Better Than The Catch”
foto: kadr z wideo

To co wyróżnia to wykonanie jest fakt, że było jednym z ostatnich w karierze Lemmy'ego. Motorhead zagrał w dniach 20 i 21 listopada 2015 w Monachium i to właśnie tam dokonano nagrań składających się na „Clean Your Clock”, z którego poznaliśmy już brzmienie kawałka „Bomber”.

Wydawnictwo ukaże się w formie podwójnego winyla, pojedynczego CD oraz zestawów z płytami DVD lub Blu-ray. Nie zabraknie też oczywiście wersji cyfrowej, a także limitowanej, do której dołączony będzie specjalny metalowy medal Motorhead (wykonany ze srebra lub złota). Premiera koncertówki zaplanowana jest na 10 czerwca 2016 roku.

Tego wieczoru wybrzmiały najsłynniejsze numery z repertuaru Motorhead. By wspomnieć tylko „Ace of Spades” czy „Overkill”, czyli pozycje obowiązkowe w setliście kapeli. My prezentujemy jednak nie mniej ważny kawałek, czyli „The Chase Is Better Than The Catch”:

Przedstawiamy Wam pełny spis utworów, które mogła usłyszeć publiczność w Monachium.

Tracklista:

 1. Start
 2. Live Intro
 3. Bomber
 4. Stay Clean
 5. Metropolis
 6. When the Sky Comes Looking for You
 7. Over the Top
 8. Guitar Solo
 9. The Chase Is Better Than the Catch
 10. Lost Woman Blues
 11. Rock It
 12. Orgasmatron
 13. Doctor Rock Pt 1
 14. Drum Solo
 15. Doctor Rock Pt 2
 16. Just ‘Cos You Got the Power
 17. No Class
 18. Ace of Spades
 19. Whorehouse Blues
 20. Overkill

Zdaniem wydawcy „Clean Your Clock” jest ważną pozycją z jednego podstawowego względu:

"

Wiele osób nie miało szansy usłyszeć Motorhead na trasie, która okazała się ostatnią w historii zespołu. To epitafium, chwalebne, ale nie bez melancholii, dokumentujące unikalne brzmienie Motorhead. „Clean Your Clock” to naturalne brzmienie jednej z najlepszych rock'n'rollowych bestii jaką był ten zespół. Zgodnie z tym co powiedział Lemmy: „Jedyna możliwość, żeby poczuć hałas, to słuchać go głośno”. "

Co tymczasem u żyjących członków grupy? Mikkey Dee występuje obecnie ze Scorpions zastępując chwilowo Jamesa Kottaka, dotychczasowego perkusistę kapeli, który musiał sobie zrobić przerwę od grania ze względu na konieczność opieki lekarskiej. Z kolei gitarzysta Motorhead występuje teraz pod szyldem Phil Campbell's All Starr Band. Razem z tym składem wystąpi w Warszawie.

Jak Wam się podoba koncertowe wykonanie „The Chase Is Better Than The Catch”?

Robert Skowronski
Tagi: Motorhead Rock News