17.12.2015 08:58

Motorhead z imprezowym klipem

Brytyjska grupa zaprezentowała teledysk do utworu „When The Sky Comes Looking For You” promującego ostatni studyjny krążek Motorhead. Jak czasem kończy się zabawa?

Motorhead z imprezowym klipem
foto: kadr z wideo

Nowy singiel kapeli pochodzi z wydanego w sierpniu 2015 roku 22. studyjnego krążka „Bad Magic”. Klip został wyreżyserowany przez Pepa Boneta – hiszpańskiego filmowca i fotografa – który współpracuje z Motorhead od 2008 roku. Artysta stworzył między innymi album „Röadkill” przedstawiający życie muzyków w trasie i kulisy koncertów.

Teledysk do utworu „When The Sky Comes Looking For You” był kręcony przez dwa dni na Majorce. Przedstawia losy motocyklisty-imprezowicza, który sieje zagładę w swoim słomkowym kapeluszu wysysając życie z przypadkowych ludzi.

Zobaczcie, jak wygląda najnowszy klip zespołu Motorhead!

Lemmy też ma imprezowy nastrój, jednak jego skutki nie są tak śmiercionośne. Wokalista 13 grudnia 2015 roku urządził swoje 70. urodziny, na których pojawili się między innymi Slash, Robert Trujillo, Duff McKagan i wiele innych gwiazd.

Sam zespół także obchodzi okrągłą rocznicę. To już 40 lat, od kiedy Motorhead serwuje nam potężną dawkę rock’n’rolla. Kilmister zapytany o to, czy nagrywanie któregoś albumu lub jakaś trasa koncertowa szczególnie odznaczyła się w życiu muzyka, odpowiedział szczerze, że... nie jest pewien.

"

Nie wiem, nie pamiętam wszystkich. Bywamy w studiach nagraniowych od 40 lat, najwięcej zabawy mieliśmy więc chyba przy nagrywaniu pierwszego albumu. Kiedy jesteś w czymś nowy, odkrywasz te wszystkie studyjne zakamarki. "

Mamy jednak nadzieję, że muzyk szczególnie pozytywnie wspomina ostatnią trasę koncertową promującą nowy krążek, ponieważ jednym z jej przystanków była Warszawa.

Kapela nie planuje dłuższego odpoczynku i w styczniu 2016 roku planuje powrót na europejskie sceny. Na razie na koncertowej mapie Motorhead nie widać Polski, ale kto wie...

Podoba Wam się nowy klip Motorhead?

Magda Słomka
Tagi: Motorhead