12.03.2019 16:56

Motorhead zaprezentował fanom rarytas. Taką wersję hitu "Overkill" znają nieliczni

Z okazji Record Store Day, Motorhead wyda na winylu mało znaną wersję utworu "Overkill". Kompozycja póki co znalazła się na YouTubie.

Motorhead
foto: 0000554/Reporter

Lemmy Kilmister z Motorhead zmarł w 2015 roku. Od tego czasu grupa przestała istnieć, a fani zespołu nadal nie mogą pogodzić się z tą stratą. Jednak pozostali członkowie kapeli starają się co jakiś czas serwować wiernym słuchaczom kolejne niespodzianki. Jedna z nich trafiła właśnie na YouTube zespołu. 

Turbo chomik i „Ace Of Spades” Motörhead w reklamie samochodu
Turbo chomik i „Ace Of Spades” Motörhead w reklamie samochodu
Przeczytaj także Turbo chomik i „Ace Of Spades” Motörhead w reklamie samochodu

Motorhead - "Overkill" w mało znanej wersji

11 marca 2019 roku na oficjalnym kanale Motorhead na YouTubie pojawił się utwór "Overkill". Jest to wersja, która została opublikowana 1979 roku na pierwszym wydaniu winylowym singla wwydanym w Bronze Records. Poza stroną A czarnej płyty z końcówki lat 70. utwór nie pojawił się już na żadnych późniejszych płytach, ani w wersjach cyfrowych. Z okazji święta winyli, czyli tegorocznego Record Store Day, zespół zdecydował, że opublikuje mało znaną wersję kompozycji oraz wyda ją ponownie na winylu.

Poza rarytasem w postaci jednego z największych hitów grupy, Motorhead umieści na płycie także cover The Ramones „Rockaway Beach” oraz „R.A.M.O.N.E.S.” w wersji Lemmy'ego. Czarna płyta będzie dostępna jedynie dla naprawdę zatwardziałych fanów. Winyl ukaże się  bowiem w skromnym nakładzie 50 płyt.

Zobacz też: >>Dave Grohl: Lemmy przywitał mnie w stringach<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Motorhead