06.09.2019 14:45

Motorhead zaprezentował kolejne archiwalne wideo z koncertu sprzed 40 lat

W sieci pojawiło się kolejne niepublikowane wcześniej nagranie z koncertu Motorhead. Wszystko z okazji zbliżającej się premiery boxu upamiętniającego 40-lecie wydania płyt "Bomber" i "Overkill".

Lemmy
foto: Photoshot/REPORTER

Motorhead podzielił się koncertową wersją utworu "Stay Clean" z albumu "Overkill". Impreza odbyła się w klubie Aylesbury Friars, 31 marca 1979 roku. Cały koncert pojawi się w całości na kolekcjonerskim box-secie "Good N' Loud", który trafi do sprzedaży już 25 października 2019 roku. Jakość wideo raczej nikogo nie zachwyci, ale materiał definitywnie nadrabia wysokim poziomem dźwięku. 

Motorhead - zobaczcie nagranie z 1979 roku

Poniżej możecie obejrzeć wspomniane nagranie koncertowe "Stay Clean": 

Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
Przeczytaj także W sieci pojawiło się niepublikowane dotąd nagranie utworu Lemmy'ego Kilmistera z 1979 roku

Nadchodzący album "1979" ma się skupić głownie na albumach "Overkill" oraz "Bomber". Wydawnictwo będzie zawierało dwa podwójne nagrania z koncertów z roku 1979 roku.

Zestaw ma zawierać dwie płyty winylowe o wadze 180 gram i zostanie wydany 25 października 2019 roku. W box-secie od Motorhead znajdziemy również 40-stronicowy magazyn ochrzczony "Melody Breaker". W nim znajdziemy mnóstwo wywiadów i archiwalnych zdjęć, a także inne pamiątki. Fragmenty wydawnictwa możemy zobaczyć na oficjalnej stronie zespołu.

Zespół rozpadł się, gdy frontman zespołu Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015 roku z powodu ataku serca. Lider Motorhead zmagał się również z rakiem prostaty. Legendarny wokalista i basista miał 69 lat.

Zobacz także: Motorhead opublikował archiwalne nagranie z 1979 roku. Zobaczcie "Bomber" na żywo

Tagi: Rock News Motorhead