Motyw przewodni z serialu „Stranger Things” w metalowej wersji

Jakub Gańko
17.08.2016 13:42
Motyw przewodni z serialu „Stranger Things” w metalowej wersji Fot. kadr z wideo

Daliście się porwać mrocznej, syntezatorowej melodii rozpoczynającej każdy odcinek hitu Netflixa? Sprawdźcie ją teraz w mocniejszym wydaniu.

„Stranger Things” niespodziewanie wyrósł na jeden z największych przebojów sezonu letniego 2016 roku. Niewiele brakowało, by serial Netflixa w ogóle nie powstał, jego twórcy chcieli wcześniej zekranizować „To” Stephena Kinga, tymczasem już poważnie myślą o drugim sezonie. Tęsknota za latami osiemdziesiątymi i kinem przygodowym z dziećmi w roli głównej okazała się kluczem do sukcesu.

Dużą rolę w całym przedsięwzięciu odegrał również soundtrack autorstwa Kyle'a Dixona i Michaela Steina. Muzycy znani na co dzień z zespołu S U R V I V E zostali wypatrzeni przez braci Dufferów na Spotify i od wczesnego etapu prac nad serialem przygotowywali jego ścieżkę dźwiękową. Ta oczywiście musiała być oparta na syntezatorach i budować odpowiedni, złowieszczy klimat.

Doskonałą wizytówką muzycznego dzieła Amerykanów, którą można spokojnie postawić obok klasycznych dokonań Johna Carpentera czy Tangerine Dream, jest już charakterystyczna wejściówka serialu. Choć towarzyszący jej motyw trwa niespełna minutę, w zupełności mu to wystarcza, by oddziałać na zmysły widza. Co jednak gdyby go nieco rozbudować... i zagrać na gitarze?

W internecie oczywiście kolejny raz sprawdziła się zasada, że każdy utwór po uzyskaniu odpowiedniej popularności musi doczekać się swojej metalowej przeróbki. Za przygotowanie tego coveru odpowiedzialny jest YouTuber Little V. W kawałku nadal obecny jest syntezator, na główny plan wysuwa się jednak zdecydowanie gitara. Jak motyw przewodni wypada w takiej wersji?

Przekonajcie się sami:

Kyle'a Dixona i Michaela Steina będziecie mogli zobaczyć w Polsce na Unsound Festival w Krakowie już 22 października 2016 roku. Muzycy wykonają właśnie kompozycje z serialu Netflixa, ale ich soundtrack to zaledwie wstęp do muzycznej przygody związanej ze „Stranger Things”. Finn Wolfhard, wcielający się w rolę Mike'a Wheelera, podzielił się na swoim Twitterze krótkim podejściem do „Lithium” Nirvany.

Z kolei jego starszy kolega z obsady, Joe Keery grający Steve'a, udziela się poza małym ekranem w psychodelicznej kapeli Post Animal. Z jego twórczością możecie się zapoznać poniżej.

Jak Wam się podoba metalowa wersja motywu ze „Stranger Things”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.