29.08.2017 14:33

Motyw z „Gry o tron” zagrany na 12-strunowej gitarze

Czy taki cover sprawdziłby się w popularnym serialu? Sprawdźcie, jak brzmi bardziej klasyczna wersja słynnego motywu.

Motyw z „Gry o tron” zagrany na 12-strunowej gitarze
foto: kadr z wideo

„Gra o tron” tu, „Gra o tron” tam! W 2017 twórcy serialu zaprezentowali 7 odcinków i fani dosłownie obgryzali paznokcie przed ich premierą. Ostatnim odcinkiem 7. sezonu serialu stał się „The Dragon and the Wolf”.

Oczywiście w związku z premierą kolejnego sezonu również muzycy zainteresowali się tematem. W internecie pojawiły się kolejne przeróbki czołówki z „Gry o tron” i oto cover, w którym YouTuber postanowił wziąć na warsztat ten charakterystyczny utwór.

Numer skomponowany przez niemieckiego kompozytora irańskiego pochodzenia, Ramina Djawadiego, doczekał się coveru wykonanego na 12-strunowej gitarze. Posłuchajcie, jak prezentuje się taka wersja:

Jeśli Wam tego mało, to polecamy również motyw z „Gry o tron” w metalowej wersji. Wbrew pozorom serial ma sporo wspólnego ze światem metalu, bowiem w finałowym odcinku 7. serii pojawili się muzycy grupy Mastodon, którzy wcielili się w role Białych Wędrowców.

Co dalej z serialem? W 8. sezonie powstanie 6 odcinków, ich długość będzie oscylować w granicach 80 minut. Prawdopodobnie nowe odcinki pojawią się pod koniec 2018 roku albo w 2019.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Gra o tron