Motyw z „Ojca Chrzestnego” w rockowej wersji

Aleksandra Degórska
22.03.2018 15:02
Motyw z „Ojca Chrzestnego” w rockowej wersji Fot. kadr z wideo

Ci muzycy dali się ponieść wenie i zaprezentowali takie solówki, że niejeden zawodowy gitarzysta poczuje się zazdrosny.

Chyba każdy kojarzy kultowy film „Ojciec Chrzestny”, który pojawił się w 1972 roku i stał się ponadczasowych hitem. Produkcja zaczyna się od sceny wesela córki Vita Corleone. Według sycylijskiej tradycji w dniu ślubu córki ojciec nie może nikomu odmówić żadnej prośby. Tak poznajemy świat sycylijskiej mafii, w której instytucja rodziny jest niezwykle ważna.

Film oparty jest na powieści Maria Puzo - amerykańskiego pisarza włoskiego pochodzenia. W filmie usłyszeliśmy muzykę, za którą odpowiedzialni są Nino Rota oraz Carmine Coppola. Główny motyw z „Ojca Chrzestnego” stał się bardzo popularny i rozpoznawalny. Czy zatem kogoś dziwi, że motyw jest często coverowany?

„Ojciec Chrzestny” w rockowej wersji

To teraz posłuchajcie, jak brzmiałaby znana melodia, gdyby do studia nagraniowego zaproszono gitarzystów, którzy lubią pochwalić się swoimi muzycznymi umiejętnościami:

W filmowych ścieżkach dźwiękowych rzadko pojawiają się rockowe brzmienia, chyba, że twórcy decydują się na użycie gotowych utworów, czego przykładem są chociażby soundtracki lat 90. Jednak jeśli chodzi o gitarowe przeróbki filmowych motywów to mamy w czym przebierać. Motywy z „Pulp Fiction”, czy „Powrót do przyszłości” wykonane na elektrycznej gitarze, a może 10 filmowych motywów zagranych na gitarze akustycznej? Każdy znajdzie coś dla siebie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.