Motyw z „Pogromców duchów” w metalowej wersji

Jakub Gańko
08.07.2016 16:01
Motyw z „Pogromców duchów” w metalowej wersji Fot. materiały prasowe + Bóg Pejnta

Kiedy coś dziwnego wydarzy się w Waszej okolicy... Po kogo zadzwonicie? Oczywiście po znajomych metalowców, którzy wykonają motyw z „Pogromców duchów”.

Każdy chyba kojarzy słynny utwór Raya Parkera Jr. skomponowany na potrzeby komedii z Billem Murrayem i Danem Aykroydem. Kawałek „Ghostbusters” podbił listy przebojów po obu stronach Atlantyku, a nawet był nominowany do Oscara. To kolejny przykład, że proste pomysły są najlepsze, utwór powstał bowiem w ekspresowym tempie, zainspirowany telewizyjnymi reklamami.

Gdyby tzw. żeński remake „Pogromców duchów” nie wywołał jeszcze wystarczających kontrowersji, miłośników pierwszych dwóch filmów z serii dodatkowo wzburzył cover „Ghostbusters” w wykonaniu Fall Out Boy i Missy Elliott - choć tak naprawdę określenie „cover” jest tu nieco na wyrost, gdyż ich wersja nie ma zbyt wiele wspólnego z oryginałem.

Wielka szkoda, że wytwórnia filmowa nie zdecydowała się użyć zamiast niego wersji autorstwa Krisa Norrisa, którą dziś Wam pokazujemy. Nie dość, że jest o wiele bliższa lubianemu oryginałowi, to jeszcze w całkiem udany sposób łączy kiczowate chórki z solidnym riffowaniem i mięsistymi solówkami.

Posłuchajcie sami:

Macie ochotę na więcej nostalgii w metalowych przeróbkach? Posłuchajcie cięższych wersji motywów z kreskówki „X-Men”„Power Rangers”. Mamy też dla Was przeróbkę wejściówki z „Gwiezdnych wojen” oraz serialu „Przyjaciele”. Możecie też sprawdzić, ile zarabia się jako pogromca duchów.

Jak oceniacie taką wersję „Ghostbusters”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.