04.06.2016 09:36

Muhammad Ali zmarł w wieku 74 lat. Wspomnienia rockmanów

Legendarny bokser zmarł 3 czerwca 2016 roku w wieku 74 lat. Muhammad Ali od wielu lat cierpiał na chorobę Parkinsona.

Muhammad Ali zmarł w wieku 74 lat. Wspomnienia rockmanów
foto: PA Wire / Press Association Images / East News

Pięściarz zmagał się z chorobą 32 lata i poruszał się na wózku inwalidzkim. 2 czerwca 2016 roku bokser trafił do szpitala ze względu na problemy z oddychaniem.

Niestety 3 czerwca 2016 roku świat obiegła smutna wiadomość - Muhammed Ali zmarł w wieku 74 lat.

Jeszcze w grudniu 2015 roku bokser w wyniku infekcji dróg moczowych trafił do szpitala i przebywał tam do stycznia 2016 roku.

Cassius Clay, bo tak naprawdę nazywał się Muhammad Ali, urodził się 17 stycznia 1942 roku. Obecnie uważany jest za jednego z najlepszych bokserów wszech czasów. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy w 1960 roku w Rzymie w 1960 roku pokonał w kategorii wagi półciężkiej Zbigniewa Pietrzykowskiego. 

Już cztery lata później w wieku 22 lat stał się mistrzem świata zawodowców w kategorii ciężkiej. Po tym wydarzeniu pięściarz postanowił przejść na islam i od tej pory posługiwał się nazwiskiem Muhammad Ali.

Sportsmen ma na swoim koncie wiele sukcesów, wystarczy wspomnieć, że jako jedyny na świecie zawodnik zdobywał aż trzykrotnie tytuł mistrza świata wszechwag, bronił go dziewiętnaście razy.

Muhammad Ali stał się nie tylko znanym bokserem, ale również ikoną kultury. Jego śmierć poruszyła dosłownie wszystkich, również muzyków. Wielu z nich, jak chociażby Lenny Kravitz czy Slash postanowili za pośrednictwem mediów społecznościowych wyrazić swój smutek spowodowany tą stratą.

"

Spoczywaj w pokoju, ikona Ameryki i legenda. "

"

Udanej podróży mistrzu. "

"

Najlepszy mistrz wszech czasów. "

"

Muhammad Ali przewyższył boks, a nawet sam sport... był nie tylko „najlepszym”, ale ikoną XX wieku, jak Elvis i The Beatles... "

"

Muhammed Ali, najlepszy bokser, niech spoczywa w pokoju. "

Jakie są Wasze wspomnienia związane z legendarnym bokserem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News