15.06.2018 11:33

Robbie Williams pokazał „faka” na ceremonii otwarcia mundialu

Mundial jeszcze na dobre się nie zaczął, a już jest pierwszy skandal. Ładnie się słynny piosenkarz zaprezentował przed milionami telewidzów…

Robbie Williams pokazał „faka” na ceremonii otwarcia mundialu
foto: Zhong zhenbin - Imaginechina/EAST NEWS

14 czerwca 2018 wystartowały mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji. Pierwszy mecz turnieju, rozegrany między Rosją a Arabią Saudyjską poprzedziła ceremonia otwarcia na stadionie Łużniki w Moskwie.

Zgodnie z tradycją tego typu turniejów, na ceremonii wystąpiła wielka gwiazda muzyki. Tym razem zaproszenie organizatorów mundialu przyjął Robbie Williams. Decyzja brytyjskiego wokalisty pop, byłego członka Take That, a jako solista znanego z takich przebojów, jak „Angels”, „Feel” czy „Supreme” wzbudziła duże kontrowersje w jego rodzinnym kraju.

Robbie znany jest jako aktywista na rzecz praw osób LGBT, a Rosja, w której odbywa się mundial uważana jest za kraj wyjątkowo nieprzyjazny gejom i lesbijkom. Co więcej, relacje między Wielką Brytanią a Rosją są wprost lodowate po tym, jak otruto brytyjskiego agenta Sergieja Skripala i jego córkę.

Wielu fanów uznało więc, że Williams „sprzedał się” rosyjskiemu reżimowi Władimira Putina. Najwyraźniej do nich skierowany był gest, jaki przed kamerą wykonał wokalista w trakcie wykonywania swojego przeboju „Rock DJ”. Robbie pokazał milionom widzów środkowy palec, a znaczenia tego gestu chyba nie musimy tłumaczyć.

MŚ 2018 – mecz otwarcia

W meczu Rosja-Arabia Saudyjska, rozegranym na Łużnikach w Moskwie 14 czerwca 2018, gospodarze rozgromili drużynę z Azji aż 5:0. Bramki zdobywali Jurij Gazinskij (12 min.), Denis Czeryszew (43., 90+1.), Artiom Dziuba (71.) i Aleksandr Gołowin (90+4.).

Mundial 2018 – terminarz

MŚ potrwają do 15 lipca 2018, gdy odbędzie się wielki finał turnieju. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Mundial Poza Boiskiem