Zespół z Radomia nagrał rockową piosenkę na mundial 2018

Maciej Koprowicz
30.05.2018 13:12
Zespół z Radomia nagrał rockową piosenkę na mundial 2018 Fot. kadr z wideo

To propozycja dla kibiców futbolu, którzy są fanami rocka. Orły.PL z piosenką „Chodź na mecz” wystąpią na festiwalu w Opolu.

Na nieco ponad dwa tygodnie przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Rosji futbolowe szaleństwo rośnie z dnia na dzień. Muzyka zawsze jest nieodłącznym towarzyszem kibica, dlatego wykonawcy prześcigają się w propozycjach piłkarskich piosenek. Ponieważ w mundialu w tym roku uczestniczy również reprezentacja Polski, także wykonawcy z rodzimej sceny muzycznej próbują swoich sił w stworzeniu stadionowego przeboju

Najbardziej rockową jak do tej pory piosenkę na mundial w Rosji nagrały Orły.PL. Utwór „Chodź na mecz!” zespół wykona na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na specjalnym koncercie piłkarskich piosenek „Przebój na mundial”. Posłuchajcie:

Orły.PL

Zespół z Radomia dopiero rozpoczyna karierę - powstał w 2018 roku. Tworzą go wokalista Paweł Stępień, perkusista Piotr „Kojo” Kozak, basista Tomasz Guzikowski i gitarzysta o pseudonimie Majkel. „Chodź na mecz!” to pierwszy utwór Orły.PL i ich wizytówka. Nagrany został w kwietniu 2018 w studiu Szymona Wydry z zespołu Carpe Diem.

Polskie piosenki na mundial

Do tej pory kibicowskie utwory z okazji mundialu 2018 nagrali między innymi Krzysztof Krawczyk, Kombi i InoRos. Reprezentacja Polski z okazji tegorocznego mundialu nie wybrała żadnej oficjalnej piosenki, w czym poszła w ślady Anglików.

Oficjalna piosenka mistrzostw świata w Rosji

Oficjalny utwór mają za to mistrzostwa świata. Piłkarzom i kibicom na mundialu  towarzyszyć będzie oficjalna piosenka FIFA World Cup 2018 Russia. Kawałek zatytułowany „Live It Up” wykonują Nicky Jam, Will Smith i Era Istrefi.

Mundial 2018 – daty, mecze Polaków

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 meczem Rosja-Arabia Saudyjska. Finał odbędzie się 15 lipca 2018. Reprezentacja Polski zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00). 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.