22.06.2018 16:12

Okładki płyt rockowych przerobione na sportowo z okazji Mundialu

Bohaterami przeróbek stały się okładki takich albumów, jak „Wish You Were Here” Pink Floyd, „Help” The Beatles, czy „The Hurting” zespołu Tears for Fears. Zobaczcie efekt pracy firmy Dorothy.

Okładki płyt rockowych przerobione na sportowo z okazji Mundialu
foto: Kyodo/EAST NEWS

14 czerwca 2018 roku rozpoczął się Mundial w Rosji. W meczu otwarcia gospodarze rozgromili Arabię Saudyjską 5:0, a po zwycięstwie nad Egiptem zapewnili sobie wyjście z grupy A. Polacy nie mogli się pochwalić podobnymi wynikami - reprezentacji naszego kraju po słabym meczu przegrali z Senegalem 1:2, a zdobywcą bramki honorowej był Grzegorz Krychowiak, który w 86. minucie skierował piłkę do siatki głową po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamila Grosickiego. 

Szaleństwo piłkarskie na dobre dotknęło miliony osób na całym świecie. Wśród nich znalazła się również firma designerska We Are Dorothy. Artyści postanowili przerobić znane okładki albumów rockowych zespołów „na piłkarsko”. Wśród nich znalazły się krążki takich zespołów, jak Green Day, Arctic Monkeys, czy The Clash, a efekt finalny jest naprawdę ciekawy.

Pink Floyd na sportowo

Wszystkie okładki zaprezentowane przez Dorothy zostały opatrzone podpisami, w których opisano do jakich wydarzeń z historii mundialu nawiązywali artyści. I tak na przykład okładka „London Calling” The Clash jest zamieniona na zdjęcie Geoffa Hursta, który reprezentował Anglię na mistrzostwach w 1966 roku, które Synowie Albionu wygrali:

„Wish You Were Here” Pink Floyd prezentuje natomiast Pelego i Bobby'ego Moore'a wymieniających się koszulkami podczas mundialu w 1970 roku, który odbywał się w Meksyku. Artyści przygotowali łącznie 24 prace, które obejrzeć możecie na ich instagramowym profilu.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagrała w grupie H z Senegalem (przegrana 1:2) i czekają ich jeszcze spotkania z Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

Kamil Kacperski
Tagi: Mundial Poza Boiskiem