Muniek Staszczyk śpiewa Dylana. Posłuchaj utworu „Czasy nadchodzą nowe”

Aleksandra Degórska
09.01.2018 15:13
Muniek Staszczyk śpiewa Dylana. Posłuchaj utworu „Czasy nadchodzą nowe” Fot. kadr z wideo

Na krążku Dylan.pl pojawił się również wokalista T.Love, który zaśpiewał kawałek „The Times They Are a-Changin’” w polskiej wersji językowej.

Dwupłytowe wydawnictwo „dylan.pl” zawiera utwory Boba Dylana w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego, grane przez zespół w składzie: Jacek Wąsowski, Marek Wojtczak, Krzysztof Poliński, Tomasz Hernik, Paweł Szymiczek, pod wodzą Filipa Łobodzińskiego. W projekcie gościnnie wystąpili: Tomasz Organek, Pablopavo, Muniek Staszczyk, Marysia Sadowska, Tadeusz Woźniak i Martyna Jakubowicz.

Najnowszy singiel zespołu dylan.pl to również brawurowy duet wokalny, tym razem z udziałem legendarnego lidera T.Love i ogromnego fana Dylana. Jak wspomina frontman dylan.pl Filip Łobodziński, pomysł na wspólne zaśpiewania Dylana po polsku panowie mieli już wiele lat temu. Muniek już wtedy powiedział, że najchętniej zaśpiewałby po polsku „The Times They Are a-Changin’”. I tak się stało.

Obejrzyjcie teledysk do piosenki „Czasy nadchodzą nowe”:

Aranżacja i rytmika, radykalnie odchodzące od tradycyjnej, nadają piosence charakter nieco łobuzerski i miejski. To piosenka grana i śpiewana przez bandę, która porusza się po ulicach w miękkich butach i nieco chyłkiem, w każdej chwili gotowa wskoczyć na dachy samochodów.

To też jedna z najsłynniejszych ballad Dylana. Napisana w 1963 roku, pełna wiary w nadejście lepszego świata. Śpiewana jest do dziś przez samego Dylana i tysiące innych ludzi na świecie, bo nie straciła na aktualności. Bo wciąż nowe czasy właśnie nadchodzą albo są tuż za rogiem.

Bob Dylan nie przestaje inspirować - najnowszy album Krzysztofa Krawczyka „Wiecznie młody” skupia się właśnie na twórczości tego amerykańskiego muzyka.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.