25.08.2015 09:59

Munky: Korn ma 20 pomysłów na nową płytę

Prace nad następcą płyty „The Paradigm Shift” zespołu Korn trwają w najlepsze. Gitarzysta grupy James „Munky” Shaffer zdradza, że muzycy mają gotowych 20 demówek utworów.

Munky: Korn ma 20 pomysłów na nową płytę
foto: Brian Rasic / Rex Features/East News

Korn od kilku albumów stawia na eksperymentowanie z nurtami muzyki elektronicznej mieszając je z ciężarem swoich gitar. Zespół nie planuje zbaczać z tej ścieżki, ale jednocześnie głowi się nad tym, jak do „nowego brzmienia” dodać więcej riffów i muzycznego brudu. Tak przynajmniej twierdził w jednym z niedawnych wywiadów James „Munky” Shaffer.

Wygląda, że udało się znaleźć na to metodę, gdyż praca nad krążkiem wre. Gitarzysta powiedział, że Korn ma już gotowych całkiem pokaźną liczbę szkiców nowych kompozycji:

"

Mamy mnóstwo demówek. Nie są to całe numery, ale są one naprawdę... to surowe koncepty złożone głównie z gitarowych riffów i partii perkusji. Jest prawie 20 pomysłów, które są dobre. To dobry start - na tyle, że możemy wejść do studia i rozpocząć nagrywanie oraz nadać kształt tym pomysłom. "

Gitarzysta twierdził też, że Korn ma w planach „zabawę” formą utworów. Na krążku mają pojawić się niestandardowe podziały rytmiczne, a długość kompozycji ma się znacznie wydłużyć w stosunku do starszych nagrań:

"

Chcemy zachować to, co melodyjne w poprzednim albumie i dodać do tego cięższe riffy. Możliwe, że utwory będą dłuższe, z bardziej rozbudowanymi intro. Być może zaczerpniemy nieco z math rocka. Chciałbym dołączyć fragmenty ze zwolnionym tempem i metrum typu 7/8 czy 3/4. "

Munky nie wyklucza, że nowy krążek mógłby być albumem koncepcyjnym. Miałoby się to objawiać nie tylko na nagraniach, ale także na trasie koncertowej. O pracy nad 12. studyjnym krążkiem opowiedział też Brian „Head” Welch zapowiadając go jako najcięższą płytę w historii.

Czekacie na nowy album Korna? 

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Korn