08.08.2019 13:52

Munky o śmierci żony Jonathana Davisa: Kiedy masz do czynienia ze smutkiem i stratą przechodzisz przez różne etapy

Korn szykuje się do wydania najnowszego albumu. Płyta ukaże się w połowie września 2019 roku. Munky udzielił wywiadu, w którym opowiedział o tworzeniu najnowszego krążka. Przyznał, że śmierć żony Jonathana Davisa miała wpływ na brzmienie "The Nothing".

Munky
fot. kadr z wideo YouTube: GAFFA.TV: Interview with Munky from KoЯn

Niedawno informowaliśmy was o tym, że Munky nie zagra kilku koncertów z Kornem na trasie z Alice in Chains. Powodem jego nieobecności są narodziny córki. 4 sierpnia 2019 roku gitarzysta wystąpił w podcaście "Full Metal Jackie". Muzyk opowiedział o procesie powstawania najnowszego albumu. Okazuje się, że na "The Nothing" w znacznym stopniu wpłynęła śmierć żony Jonathana Davisa.

Śmierć żony Jonathana Davisa wpłynęła na brzmienie nowej płyty Korna

Deven Davis zmarła 17 sierpnia 2018 roku z powodu przedawkowania. Kobieta od 20 lat walczyła z uzależnieniem. Jonathan i Deven wzięli ślub w 2004 roku, ale po 12 latach artysta chciał się rozwieść z żoną. Kiedy Davis dowiedział się o śmierci kobiety, był zdruzgotany. Munky powiedział, że kiedy rozpoczęli prace na płytą, Jonathan chciał, żeby brzmienie najnowszego albumu było znacznie cięższe:

"

[...] Kiedy masz do czynienia ze smutkiem i stratą przechodzisz przez różne etapy - jednego dnia jesteś zły, a już kolejnego smutny i takie stany mogą trwać przez długi czas. Kiedy zaczynaliśmy, on chciał [Jonathan Davis przyp. red.], żeby to co robimy, było znacznie cięższe niż to, co zrobiliśmy dotychczas. Kiedy wręczyliśmy mu demo nad którym ja, Brian i Ray pracowaliśmy, wszystko się zmieniło... "

Led Zeppelin
Led Zeppelin
Przeczytaj także Korn, Tool i inni artyści trzymają stronę Led Zeppelin w sprawie o plagiat "Stairway To Heaven"

Okazuje się, że pomysły, które muzycy zarejestrowali, przypadły Jonathanowi do gustu:

"

Wszystko zaczęło iść w kierunku melodii. Myślę, że kiedy doszło do pisania tekstów, to zaczęło z nim [Jonathanem Davisem przyp. red.] współgrać. Wiele się zmieniło, ale taka jest część całego procesu. "

Efekty pracy usłyszymy już 13 września 2019 roku. Wtedy ukaże się najnowszy album Korna "The Nothing". Dyskografię grupy zamyka krążek "The Serenity of Suffering" wydany w 2016 roku.

Zobacz także: Head z Korna: To wszystko jest spowodowane wybrakowaną pamięcią Davida

Tagi: Korn Jonathan Davis