30.12.2019 13:34

Mural z podobizną Tiny Turner został zdewastowany. Namalowano na nim swastykę

Mural z wizerunkiem Tiny Turner w Karolinie Północnej został zniszczony przez wandali. Na twarzy wokalistki pojawiła się czerwona swastyka.

Tina Turner
foto: kadr z wideo

Jak donosi citizen-times.com, pracownicy centrum biznesowego w Północnej Karolinie, w którym znajduje się Static Age Records zgłosili akt wandalizmu. Mural z podobizną piosenkarki Tiny Turner, który zdobił budynek, został zdewastowany.

Mural Tiny Turner został zdewastowany

Tuż po zamknięciu sklepu 23 grudnia 2019 roku nieznani sprawcy namalowali na muralu z Tiną Turner czerwoną swastykę. Pracownicy powiadomili o akcie nienawiści na tle rasowym Departament Policji w Asheville. Właściciel sklepu Jesse McSwain wyznał, że podczas swojej 16-letniej działalności nigdy nie spotkał się z atakami na  jego własność.

"

To bezpieczna przestrzeń. Nie jestem pewien, czy to było zorganizowane działanie. Może było bardziej przemyślane, niż bym sobie życzył. "

Najpopularniejsze kobiecie albumy
Najpopularniejsze kobiecie albumy
Przeczytaj także Billboard opublikował listę najpopularniejszych kobiecych albumów wszech czasów. W zestawieniu pojawiły się rockowe płyty

Static Age od dawna wykorzystuje swoją witrynę sklepową i umieszcza na niej murale z podobiznami legend muzyki. Na ścianie znalazł się już Lemmy z Motorhead, Lou Reed i Tina Turner. Zniszczone malowidło było inspirowane filmem "Mad Max" z lat 80.

Właściciel budynku póki co zamalował swastykę czarną farbą, jednak chciałby, żeby podobizna wokalistki pozostała na ścianie sklepu. McSwain postanowił w tym celu zorganizować zbiórkę pieniędzy na gofundme.com, gdzie poprosił o wsparcie lokalną społeczność. Kwota 800 dolarów miała wystarczyć na wynagrodzenie dla artysty i materiały. W przeciągu dwóch dni zebrana kwota przewyższyła 2,5 raza cel zbiórki. Aktualnie na koncie znajdują się ponad 2 tysiące dolarów.

Zobacz też: Mural z twarzą Kory w Warszawie został zniszcony

Tagi: Rock News