Muse na żniwach z dronami

Robert Skowronski
02.06.2015 08:09
Muse na żniwach z dronami Fot. kadr z wideo

Wielkie odliczanie do premiery płyty „Drones” już trwa. Pozostało zaledwie kilka dni, jednak zespół ukrócając wyczekiwanie spragnionych fanów udostępnił kolejny utwór z nadchodzącego albumu. Posłuchajcie „Reapers”.

Choć nowy krążek Muse wejdzie do sprzedaży 8 czerwca 2015 roku, to mieliśmy już sposobność poznać takie numery jak: „Psycho”, „Dead Inside” i „Mercy”. Część z nich została zaprezentowana również na żywo na antenie BBC2. By atmosfera była jeszcze gorętsza, a spragnieni miłośnicy zespołu nie musieli nieustannie przebierać nogami w zniecierpliwieniu, grupa przedstawiła teledysk do „Reapers”. Reżyserem klipu jest Tom Kirk.

Kobieta, którą widzimy w obrazku to Alexandria Basso, która wcześniej występowała w młodzieżowych filmach i serialach. Towarzyszy jej uciekający przez miasto Micky Shiloah.

Matt Bellamy, wokalista zespołu, podkreśla w wywiadach, że „Drones będzie najlepszą płytą Muse:

Przez jakiś czas nie mogłem powiedzieć, że to najlepsze na co nas stać. Teraz mogę już to przyznać. Czujcie się wolni w kwestii rozpoczęcia słuchania Muse od tej płyty.

Inspiracją do powstania „Drones była książka autorstwa profesora Briana Glyna Williamsa, „Predators: The CIA's Drone War On Al Qaeda”. Ślady tego da się odnaleźć w tekście „Reapers”, gdzie słyszymy słowa o byciu zabitym przez drony, wspomniana jest też nazwa amerykańskiej agencji rządowej. 

Wraz z nowym utworem udało nam się poznać 4 z 12 premierowych kompozycji. Co jeszcze znajdzie się na płycie i jak będzie wyglądać okładka?

Muse-Drones

Tracklista:

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones

Co sądzicie o nowym kawałku Muse?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.