27.09.2018 17:32

Muse niczym bohaterowie „Stranger Things” w klipie do singla „Pressure”

Muse pokazał nowy teledysk, w którym widać sporo odniesień do filmów z lat 80., jak również popularnego serialu „Stranger Things”.

Muse z klipem do pressure
foto: kadr z wideo

Już 9 listopada 2018 roku Muse wyda swój kolejny album „Simulation Theory”. Krążek będzie różnić się mocno od poprzedniej płyty „Drones”, bowiem tym razem muzycy najwidoczniej nasłuchali się muzyki z lat 80. i zafascynowali synthwavem. Słychać to w dotychczasowych singlach „Dig Down”, „Thought Contagion”, „Something Human” czy „The Dark Side”, do których powstały cyberpunkowe klipy.

Muse udostępnił klip do „Pressure”

Również teledysk do najnowszego singla pod tytułem „Pressure” jest utrzymany w takiej stylistyce. W klipie widzimy szkolną imprezę, która wymyka się spod kontroli. W wyniku wypadku pojawiają się potwory przypominające gremliny. Zwierzaki atakują dzieciaki, do akcji wkracza bohaterski nauczyciel, w którego wcielił się sam Terry Crews znany z reklamy Old Spice.

Groteskowy teledysk mocno przypomina filmy z lata 80., jak również fanom serialu „Stranger Things” taki klip powinien przypaść do gustu. W porównaniu do poprzednich singli „Pressure” jest bardziej rockowy, ale nadal nie jest to Muse w stylu piosenek z pierwszych płyt kapeli.

Sprawdźcie, jakie jeszcze kawałki trafią na płytę Muse.

Muse - „Simulation Theory”: tracklista

 1. Algorithm
 2. The Dark Side
 3. Pressure
 4. Propaganda
 5. Break It To Me
 6. Something Human
 7. Thought Contagion
 8. Get Up and Fight
 9. Blockades
 10. Dig Down
 11. The Void

Muse zapowiedział, że w 2019 będzie promować swój nowy materiał w ramach trasy koncertowej. Miejmy nadzieję, że zespół zagra również w Polsce.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Muse