12.05.2016 17:34

Muse pokazał animowany klip do „Aftermath”

Kapela zaprezentowała kolejny teledysk do numeru z ostatniej płyty. Zobaczcie, jak wygląda ten klip.

Muse pokazał animowany klip do „Aftermath”
foto: kadr z wideo

Dyskografię zespołu zamyka krążek „Drones”, który ukazał się 8 czerwca 2015 roku. Grupa cyklicznie udostępniała kolejne numery z tego albumu i tym sposobem zobaczyliśmy klipy do takich numerów, jak „Psycho”, „Dead Inside”, „Mercy”, „Reapers” oraz „The Handler”.

Najnowszy teledysk powstał do utworu „Aftermath” i również tak jak poprzednie klipy nawiązuje do tematu wojny. Obraz przedstawia historię młodego żołnierza, który opuszcza swoją rodzinę i wybiera się na wojnę, gdzie na własne oczy przekonuje się o tym, jak bardzo brutalny jest konflikt zbrojny.

Za animowane wideo odpowiedzialny jest japoński twórca Tekken, który stworzył również teledyski do numerów „Follow Me” oraz „Exogenesis: Symphony Part 3 (Redemption)”.

Zobaczcie, jak prezentują się te klipy:

Matthew Bellamy tworząc materiał na album „Drones” zainspirował się książką autorstwa profesora Briana Glyna Williamsa zatytułowaną „Predators: The CIA's Drone War On Al Qaeda”. Zszokowała go na tyle, że postanowił poruszyć kontrowersyjny temat na albumie Muse:

"

Nie wiedziałem wcześniej, jak wiele jest zastosowań dronów. Zawsze postrzegałem Obamę jako przyjemnego faceta. Jednak czytając książkę dowiadujesz się, że w większość swoich poranków wstaje, je śniadanie i potem schodzi na dół do pokoju, w którym podejmuje decyzje o tym, kogo zabić. Sugeruje się bazując na sieci ludzi, którzy jak wiemy są nierzetelni. "

Muse właśnie jest w trakcie spektakularnej trasy koncertowej „Drones World Tour”, która obejmuje szereg europejskich miast.

Natomiast jeszcze w 2015 roku perkusista Dominic Howard ujawnił, iż muzycy zaczynają zastanawiać się nad koncepcją nowej płyty. Artyści chcą powrócić do muzycznych eksperymentów, ale jak na razie nie znamy szczegółów dotyczących tego, kiedy możemy spodziewać się kolejnej studyjnej płyty.

Jak oceniacie klip do „Aftermath”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Muse