Muse pracuje nad nastepcą płyty „Drones”

Aleksandra Degórska
17.01.2017 09:47
Muse pracuje nad nastepcą płyty „Drones” Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Wy też już macie dosyć czekania na nowe dźwięki od Brytyjczyków? Wszystko wskazuje na to, że Wasze męki już niebawem się skończą.

Po zagraniu wielu koncertów w ramach letnich festiwali, m.in. Kraków Live Festival, Muse w końcu wszedł do studia. Ostatnia studyjna płyta zespołu ukazała się w czerwcu 2015 i był to krążek „Drones”. To właśnie na tym albumie pojawiły się single „Mercy” czy „Psycho”.

Czego należy się spodziewać po kolejnym longplayu? Muse chce powrócić do muzycznych eksperymentów. W 2016 roku Matt Bellamy tak wypowiedział się na temat kierunku, który muzycy chcieliby obrać w najbliższym czasie:

Powtarzam to zawsze przy okazji każdego kolejnego albumu, jednak mam takie wrażenie, że teraz trzeba zrobić coś bardziej prostszego.

Na razie nie podano żadnych konkretów, jednak artyści dzielą się z fanami nagraniami z pracy w studiu. Mamy zatem namacalne dowody na to, że w obozie zespołu praca wre:

Perkusista nawet zdecydował się na muzyczny pojedynek z synem frontmana, Bingiem. Czy rośnie nam kolejna gwiazda rocka?

Natomiast sam Bellamy swego czasu wrzucił zdjęcie ze studia pokazując, że tym razem zdecydował się na gitarę akustyczną. Czyżby na nowej płycie rzeczywiście pojawią się łagodniejsze brzmienia?

W międzyczasie formacja zrobiła niespodziankę fanom udostępniając nowy cover z okazji Halloween. Muse wykonał numer „New Kind Of Kick” z repertuaru The Cramps, do którego nagrano klip i Matt Bellamy świetnie wczuł się w rolę Luxa Interiora.

Obgryzacie paznokcie w oczekiwaniu na nową płytę Muse?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.