18.05.2017 16:28

Muse udostępnił nowy utwór „Dig Down”

W końcu czekanie się skończyło. Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy singiel kapeli zapowiadający nowe wydawnictwo.

Muse udostępnił nowy utwór „Dig Down”
foto: kadr z wideo

Dyskografię zespołu jak dotychczas zamyka płyta „Drones” z 2015, na której pojawiły się takie single, jak „Mercy” czy „Psycho”. Natomiast w 2016 z okazji Halloween Muse zaprezentował numer „New Kind Of Kick” z repertuaru The Cramps. To jednak wciąż za mało dla fanów spragnionych nowego materiału od Brytyjczyków.

Muse wszedł do studia na początku 2017 roku i oto mamy w końcu pierwszy kawałek zwiastujący nadchodzące wydawnictwo. Jeszcze 11 maja 2017 kapela poinformowała o tym, że nowy singiel pojawi się 18 maja 2017 i będzie nosić tytuł „Dig Down”.

Formacja dotrzymała obietnicy i zaprezentowała właśnie kawałek wraz z klipem, za który odpowiedzialny jest Lance Drake. Pierwsze dźwięki przypominają utwór „Madness”. Sprawdźcie, czy też macie takie skojarzenie.

Jeszcze w marcu 2017 roku pojawiła się informacja, że formacja nagrała 3 utwory, z czego jeden jest cięższy, natomiast 2 pozostałe są zdecydowanie lżejsze. Jak na razie nie wiadomo, kiedy należy spodziewać się studyjnego wydawnictwa, ale nowy kawałek na pewno zaostrzył apetyt fanom na kolejne nowe nagrania.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Muse