13.03.2015 08:21

Muse ujawnia gitarowe „Psycho”

Poznajcie Muse z trochę innej, bardziej gitarowej strony w singlu zapowiadającym płytę „Drones”.

Muse ujawnia gitarowe „Psycho”
foto: kadr z wideo

Matt Bellamy zapowiadał nowy, „ciężki” album w różnych wywiadach już od kilku miesięcy.

"

Na następnej płycie odetniemy się od wszystkiego, co było nadmiarowe na ostatnich dwóch krążkach, tzn. od elektroniki, od fragmentów symfonicznych i takich tam. "

Zdecydowane odejście od brzmienia „Madness” czy „Follow Me” z poprzedniego albumu „The 2nd Law” potwierdza już pierwszy ujawniony singiel z nowego wydawnictwa – „Psycho”.

Wokalista i gitarzysta Muse stwierdził kiedyś, że gitarowe solówki nie są fajne. Wygląda na to, że w ostatnich latach zmienił o nich zdanie. Być może stało się tak pod wpływem jednego z producentów najnowszego krążka, Roberta Johna „Mutta” Lange’a, który wcześniej współpracował m.in. z AC/DC przy „Back in Black” oraz przy płytach Def Leppard „Pyromania” i „Hysteria”. Matt Bellamy krótko komentuje ten muzyczny zwrot.

"

Miło jest przypomnieć sobie podstawy tego, kim jesteśmy. "

Więcej opowiada o warstwie tekstowej nowych nagrań i ogólnym przesłaniu albumu.

"

Dla mnie „Drones” to metafora psychopatów, którzy wyzwalają psychopatyczne zachowania, od których nie ma ratunku. Świat jest rządzony przez Drony wykorzystujące Drony, które zmieniają nas w Drony. „Drones” to podróż człowieka: od poczucia opuszczenia poprzez utratę nadziei, indoktrynację przez system i stanie się ludzkim dronem po ostateczną ucieczkę od ciemiężycieli. "

Płyta „Drones” pojawi się w sklepach 8 czerwca 2015 roku. Kilka dni później, 14 czerwca, Muse zagra w Warszawie podczas Orange Warsaw Festival.

Muse_Drones-okładka

Tracklista „Drones”:

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones
Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Muse Matt Bellamy