Muse z martwym prezydentem i uciekinierem

Robert Skowronski
05.06.2015 10:59
Muse z martwym prezydentem i uciekinierem Fot. Richard Young/Rex Features/East News

Zespół przyzwyczaił nas, że regularnie wypuszcza do sieci kolejne utwory z nadchodzącej płyty „Drones”. Aby nowej tradycji stało się zadość, możemy już zobaczyć najświeższy teledysk grupy do kompozycji „JFK” i „Defector”.

„Drones” ukaże się na sklepowych półkach 8 czerwca 2015 roku, a my znamy już ponad połowę zawartości tego wydawnictwa. Muse zaprezentował wcześniej „Psycho”, „Dead Inside”, „Mercy”, „Reapers” oraz „The Handler”. Teraz zaś poznajemy miniaturę w postaci „JFK” oraz gitarowy, energetyczny „Defector”.

Wszystko zaczyna się od fragmentu pochodzącej z 1961 roku przemowy Johna Kennedy'ego, byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który zginął od postrzału. Następnie płynnie przechodzimy do teledysku, w którym naszym oczom ukazuje się Muse na ekranie „śnieżącego” telewizora. Całość poprzetykana jest archiwalnymi fragmentami wiadomości telewizyjnych.

Widzimy w nich m.in. kontrowersyjną postać Edwarda Snowdena - byłego pracownika CIA, który ujawnił szereg informacji na temat nielegalnej, prewencyjnej inwigilacji prowadzonej na masową skalę w internecie przez amerykański wywiad. Matt Bellamy ma o nim bardzo dobre zdanie:

To odważny krok, żeby zaryzykować wszystko co się ma, aby pójść pod prąd.

Wokalista mówi też, że „Drones” będzie najlepszą płytą zespołu. Przynajmniej połowicznie fani mogli już sobie wyrobić opinię na ten temat. Na resztę premierowych kompozycji trzeba poczekać do 8 czerwca. Przypominamy okładkę albumu i spis utworów.

drones-muse

Tracklista:

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones

A jakie jest do tej pory Wasze zdanie o „Drones”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.