05.06.2015 10:59

Muse z martwym prezydentem i uciekinierem

Zespół przyzwyczaił nas, że regularnie wypuszcza do sieci kolejne utwory z nadchodzącej płyty „Drones”. Aby nowej tradycji stało się zadość, możemy już zobaczyć najświeższy teledysk grupy do kompozycji „JFK” i „Defector”.

Muse z martwym prezydentem i uciekinierem
foto: Richard Young/Rex Features/East News

„Drones” ukaże się na sklepowych półkach 8 czerwca 2015 roku, a my znamy już ponad połowę zawartości tego wydawnictwa. Muse zaprezentował wcześniej „Psycho”, „Dead Inside”, „Mercy”, „Reapers” oraz „The Handler”. Teraz zaś poznajemy miniaturę w postaci „JFK” oraz gitarowy, energetyczny „Defector”.

Wszystko zaczyna się od fragmentu pochodzącej z 1961 roku przemowy Johna Kennedy'ego, byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który zginął od postrzału. Następnie płynnie przechodzimy do teledysku, w którym naszym oczom ukazuje się Muse na ekranie „śnieżącego” telewizora. Całość poprzetykana jest archiwalnymi fragmentami wiadomości telewizyjnych.

Widzimy w nich m.in. kontrowersyjną postać Edwarda Snowdena - byłego pracownika CIA, który ujawnił szereg informacji na temat nielegalnej, prewencyjnej inwigilacji prowadzonej na masową skalę w internecie przez amerykański wywiad. Matt Bellamy ma o nim bardzo dobre zdanie:

"

To odważny krok, żeby zaryzykować wszystko co się ma, aby pójść pod prąd. "

Wokalista mówi też, że „Drones” będzie najlepszą płytą zespołu. Przynajmniej połowicznie fani mogli już sobie wyrobić opinię na ten temat. Na resztę premierowych kompozycji trzeba poczekać do 8 czerwca. Przypominamy okładkę albumu i spis utworów.

drones-muse

Tracklista:

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones

A jakie jest do tej pory Wasze zdanie o „Drones”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Muse