29.04.2015 13:03

Tancerze i drony w teledysku Muse „Dead Inside”

„Dead Inside” to drugi singiel zespołu zapowiadający album „Drones”. Zobaczcie co dzieje się w wideo... 

Tancerze i drony w teledysku Muse „Dead Inside”
Foto: materiały prasowe

Wcześniej Muse wypuścił lyric video do „Dead Inside”. Zespół nie poprzestał na tym i opublikował drugie wideo do utworu. Za reżyserię odpowiadał Robert Hales, który wcześniej współpracował między innymi z Nine Inch Nails czy Red Hot Chilli Peppers.

Teledysk przedstawia parę, która w ekspresyjny sposób tańczy do muzyki Muse. Ich oczy są w całości wypełnione czernią. Sugeruje to, że są tytułowymi „martwymi w środku”. Wszędzie unosi się biały pył, który tworzy scenografię. Ponadto nad bohaterami i muzykami unoszą się drony.

 Lider zespołu, Matt Bellamy opowiedział, jaki jest przekaz utworu:

"

To tu zaczyna się cała historia albumu. Protagonista traci nadzieję i staje się „martwy w środku” [ang. „Dead Inside”], a z tego powodu również wrażliwy na mroczne siły przedstawione w „Psycho”. O nich jest kilka następnych utworów na tej płycie, poprzedzających ostateczną ucieczkę, bunt i przezwyciężenie tych sił. "

„Dead Inside”  to już drugi singiel z nadchodzącego albumu. Wcześniej Muse zaprezentował teledysk do „Psycho”. Płyta „Drones” ukaże się 8 czerwca 2015 roku. Natomiast 14 czerwca Muse zagra w Warszawie podczas Orange Warsaw Festival. 

Nowy teledysk Muse zrobił na Was wrażenie?

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News Muse