Musical "We Will Rock You" w Polsce. Gdzie zadebiutuje spektakl z muzyką Queen?

17.08.2022 16:17
Musical We Will Rock You Fot. shutterstock.com

W końcu będziemy mogli zobaczyć musical z piosenkami Queen na deskach polskiego teatru. Kiedy odbędzie się premiera "We Will Rock You?

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Queen. Warszawski Teatr Muzyczny Roma zdradził, jaki musical zobaczymy w przyszłym roku i okazuje się, że będzie to tytuł "We Will Rock You". Kiedy będziemy mogli zobaczyć ten spektakl i co wiemy o produkcji?

Polecamy

Musical "We Will Rock You" w Polsce. Teatr Muzyczny Roma zagra spektakl z muzyką Queen

Musical "We Will Rock You" został stworzony przez Bena Eltona pod okiem Briana Maya oraz Rogera Taylora i zadebiutował w Londynie w 2002 roku. Tytuł był grany na londyńskim West Endzie przez 12 lat i podbił świat - musical zagrano m.in. w Australii, Japonii, Rosji, Kanadzie czy Korei Południowej. Teraz w końcu polscy fani będą mogli zobaczyć musical z muzyką Queen.

Teatr Muzyczny Roma ogłosił, że dostał prawa do realizacji non-replica musicalu "We Will Rock You" z piosenkami Queen. Na razie zdradzono, że musical zadebiutuje na deskach warszawskiego teatru wiosną 2023 i wkrótce poznamy obsadę oraz więcej szczegółów na temat tej produkcji.

Polecamy

Tymczasem zespół Queen osiągnął kolejny sukces. "Greatest Hits" to pierwszy album w historii Official Charts w Wielkiej Brytanii, który sprzedał się w nakładzie 7 mln egzemplarzy. Brian May i Roger Taylor czują się zaszczyceni z powodu rewelacyjnego wyniku. Oryginalnie krążek ukazała się w 1981 roku i jest najlepiej sprzedającym się albumem wszech czasów w Wielkiej Brytanii. Na wydawnictwo trafiły takie klasyki jak "We Will Rock You" czy "Bohemian Rhapsody".

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.